Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 19:02
 
Hataylı Atasını ayrı bir özlemle ve buruklukla andı…
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümünde Hatay’ın merkez ilçesinde Vali Rahmi Doğan’ın da katıldığı törenle saygı ve özlemle anıldı.
- Haberi
  Hataylı Atasını ayrı bir özlemle ve buruklukla andı…

Antakya Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay Uğur Anabal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Murat Hayzaran, protokol üyeleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

Atatürk Anıtı’na sunulan çelenklerin ardından saatler 9.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından HBB Bando Takımı eşliğinde hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.

Duygu dolu anların yaşandığı törende anı şeref defterini imzalayan Vali Rahmi Doğan yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Aramızdan ayrılışınızın 81. yıl dönümünde özlemle ve minnetle manevi huzurunuzdayız. Ömrünüzü adadığınız Türk milletine bir asker ve bir devlet adamı olarak önderlik ettiniz. İşgalden kurtardığınız vatan toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak bu milleti yeniden ayağa kaldırdınız. Bu kutlu yürüyüşte, emanetlerinizi canımızdan aziz bilerek ve yolumuzu aydınlatan ilke ve ideallerinizin rehberliğinde çok çalışarak büyük işler başarmak azmindeyiz. Hataylılar olarak ana vatana katılışımız için verdiğiniz mücadeleyi ve Hatay’ı sahiplenişinizi asla unutmayacağız. Bu vesileyle sizi, silah arkadaşlarınızı ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Hataylı, Atasını, ayrı, bir, özlemle, ve, buruklukla, andı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı