ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 12:26
 
Hatay Ülkü Ocakları Binası hizmete açıldı…
Hatay Ülkü Ocakları yıllardır özlemini çektiği yeni hizmet binasının açılışı Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi
Hatay Ülkü Ocakları Binası hizmete açıldı…

Genel Başkan Yıldırım ve Yöneticileri, MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal,  Kadın Kolları Üyeleri, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Ocak Yöneticileri, değerli konukların katılımlarıyla maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hizmet binası açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı, yıllardır özlemi çekilen hizmet binasının kendi mülkünü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milliyetçi ve nitelikli insan yetiştirmeyi vatan borcu sayan anlayışının Hatay'daki sarsılmaz kalesinde konuk ettikleri Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım ve dava arkadaşlarına teşekkür etti.

Ülkü Ocaklarının, tarihini unutmayan, geleceğini koruyan, sonunun Kızıl Elma'ya vardığı Milliyetçilik ülküsünden vazgeçmeyen bir gençlik yetiştirir ve onlara bu yolda ışık tuttuğuna işaret eden Taşçı “Bir gençlik ki; Mazlumların yanında Yunus, Zalimler karşısında Yavuz, Gâyr-i müslim ve münâfıklar karşısında iman dolu tavrıyla, onurlu ve şuurlu duruşlarıyla, Ben Türküm diye haykıran Türk Milliyetçileridir. Bu gençlik şahsiyetlerini göklere çıkarırken Ülkücü kardeşlerine hor bakanlar değil, Ülkücü, Ülkücünün öz kardeşidir diyenlerdir" diye konuştu.

 Metin Taşçı ayrıca yeni il binasının açılışında verilen desteklerden ötürü tüm davetlilere teşekkürlerini iletti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da, Hatay Ülkü Ocakları yeni il binasında Türk gençliğinin en iyi şekilde yetiştirilmesinde çok büyük çabalar sarf edileceğine inandığını belirterek “Bu muazzam binanın açılışından sonra gençlerimize de vatanımıza ve milletimize hayırlı birer evlat olabilmek için çok çalışmak düşüyor" dedi.

Bir milletin en önemli unsurunun gençlik olduğunun altını çizen Taşçı “Eğer gençliğimiz ayaktaysa, kültürünü, töresini, geçmişini, tarihini bilerek yaşıyorsa o millet sonsuza kadar yaşar. Ülkü Ocakları misyonu gereği biz yarınlara ulaşabilmek için gençliğimizi en iyi şekilde yetiştirmek için uğraşıyoruz. Seyid Ahmed Arvasi diyor ki "İyi olmak yeterli değil, teknolojik üstünlüğü de ele geçirmemiz gerekiyor batı karşısında" Çok şükür bugün Türk İHA’ları sayesinde Dünyaya mührümüzü vurduk. Bugün Türk İHA’ları teknolojileri sayesinde işgalci Ermeni çetelerini darmaduman ettik. İnşallah çocukluğumuzdan beri hayalini kurduğumuz Karabağ’ın istiklali yakınlaşmıştır. Bugünlerimize hamdolsun" şeklinde konuştu.

Açılış programımda Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Kurban Kesimi yapıldı, yeni hizmet binasının kurdelesi kesildi, davetliler daha sonra yeni hizmet binasını gezdi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay, Ülkü, Ocakları, Binası, hizmete, açıldı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı