Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 16:29
 
Hatay’ın kokularını Alanya’ya taşıdılar…
Türkiye’nin 81 ilinden katılımcıların yer aldığı Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen ‘Şehirler ve kokular’ festivalinde Hatay’ı İskenderun Atatürk İlkokulu öğrencileri temsil etti.
Eğitim Haberi
Hatay’ın kokularını Alanya’ya taşıdılar…

Koordinasyonu Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü, ev sahipliğini de Alanya Mahmutlar Kılıç Arslan İlköğretim Okulunun yaptığı ‘Şehirler ve kokular’ festival ise yerli, yabancı çok sayıda ziyaretçiden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin dört bir yanından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de gelen öğrenciler şehirlerinin geleneksel ürünlerini, kokusunu getirdiler.

İskenderun Atatürk İlkokulu Öğretmenleri Sinan Ay, İbrahim Taçyıldız ve 3/C Sınıfı öğrencileri de aralarında defne yağı ve sabunu, buhur, bayram kömbesi, sürk, zahter ile birçok Hatay’a özgü koku ve tatları festivalde ziyaretçilere tanıttı, bilgiler verdi.

İskenderun Atatürk İlkokulu ekibi, dünyaya mal olmuş endemik bitkileri ve kokularıyla Hatay’ı temsil ettiklerini vurgulayarak “Alanya’da yöremizi çok güzel tanıtma imkanı bulduk. ‘Alanya Türkiye Kokacak, Alanya’nın kokusu tüm Türkiye’yi saracak’ sloganlı projeden çok güzel anılarla ve memleketimizi temsil etmenin gururu, mutluluğuyla döndük” dediler.  

“ALANYA BUGÜN TÜRKİYE KOKTU”

81 ilin kokularını buraya getirdiklerini ifade eden katılımcılar “Unutulmuş, endemik kokular, bilinen bilinmeyen bütün kokular bugün burada bir araya geldi. Alanya bugün Türkiye koktu” dedi.

Festivale katılımcıları ayrıca şehirlerinden getirdikleri toprakla Alanya’da barışı simgelemek amacıyla Türkiye ağacı diktiler.  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’ın, kokularını, Alanya’ya, taşıdılar…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı