kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 14:05
 
Hatay’ın Kalbi Gelişim’de Atıyor
Gerçekleştirdikleri başarılı ameliyatlarla 9 yıldır adından sıkça söz ettiren İskenderun Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi, dış merkezlere gitmesine gerek bırakmadığı bildirildi.
Sağlık Haberi
Hatay’ın Kalbi Gelişim’de Atıyor

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op. Dr. İsmail Körk ile Çetin Murat Songur, merkezde; tüm kalp ve damar hastalıkları, kalp kapak, bypass ameliyatları ve aort cerrahi işlemlerini başarıyla gerçekleştirdikleri kaydedildi.

 

Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezinin gelişmiş teknolojilerle donatıldığının altını çizen Op. Dr. Songur “KVC ameliyathanesinde, ameliyatlarımızı başarıyla gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Deneyimli ve uzman ekibimizle beraber; By-Pass ameliyatları, aort yırtıkları, kalp kapakçık ameliyatları, mitral kapak ameliyatları, minimal invaziv ameliyatlar, kalp tümörü ameliyatları, aort genişlemeleri, kapalı kalp ameliyatları, diyaliz fistül açma işlemleri, varis ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

KVC MERKEZİ’NE ÖZEL

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

KVC Merkezi hakkında bilgiler veren Op. Dr. Songur, “İskenderun Gelişim Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi ve kardiyolojik girişimlerde en ileri düzeydeki merkezlerle karşılaştırıldığında, bu merkezlerle eşdeğer donanıma sahiptir. Bizim için ameliyat kadar, ameliyat sonrası da önemlidir. Bu sebeple, ileri yaşam destek cihazları ile donatılmış KVC Yoğun Bakım Ünitemizde bulunan 5 yatak ile üst düzey yoğun bakım hizmeti verilmektedir. Koroner Yoğun Bakım ünitemiz tam donanımlı cihazlar ile kurulmuş olup; 13 yatak kapasitesine sahiptir. Pandemi sürecinde de kesintisiz hizmetlerimiz sürmektedir” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’ın, Kalbi, Gelişim’de, Atıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı