Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 17:44
 
Hatay Devlet Hastanesi’nde yapıldı
Hatay Devlet Hastanesi, bypass ameliyatlarının 100'üncüsünü başarıyla gerçekleştirdi. Hatay Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği, birçok ameliyatın yanı sıra aylık ortalama 15 bypass ile bölge genelinde yeni bir merkez haline geldi.
Sağlık Haberi
Hatay Devlet Hastanesi’nde yapıldı

Hatay Devlet Hastanesi, 6 Kalp Cerrahi Uzmanı, 2 Perfüzyonist, 3 Ameliyathane hemşiresi, 5 Anestezi uzmanı,2 Anestezi teknikeri, KVC Yoğun Bakımda ise 9 hemşire; Kalp Damar Servisimizde de 8 hemşire ve 8 yardımcı personelin görev yaptığı Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde ayda ortalama 15 bypass operasyonu ile hastaneyi Akdeniz Bölgesinde yeni bir merkez haline getirdi.

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği sorumlu hekimi Opr. Dr. Dr. Mustafa Mavi "Klinikte bypass uygulamasını yapan 6 cerrahız. Hatay ve çevresinde oluşan tüm acil vakaları kabul edebilme durumumuz var. Hastanemize müracaat eden acil vakaları alıp ameliyatlarını gerçekleştirebiliyoruz. Sonuçlarımız da gayet başarılı. Yalnızca koroner arter hastalıkları yani koroner bypassları değil bunun dışında her türlü acil vakayı, travma, ateşli ve kesici aletli yaralanmaları, trafik kazaları acil kapak hastalıkları gibi vakaları da kabul ediyoruz. Ekibimizdeki tüm cerrahlar oldukça deneyimli. Kliniğimiz de ayda 15’e yakın sadece açık kalp ameliyatları yapıyoruz. Bunun dışında çok sayıda varis, fistül ameliyatı veya küçük cerrahi işlemler yapıyoruz" dedi.

100. BYPASS AMELİYATI YAPILDI

Klinikte 100. bypass ameliyatı A.A. isimli erkek bir hastaya yapıldı. Kalp krizi nedeniyle hastaneye getirilen hasta, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra 3 damar bypass uygulandı. Operasyon sonrası kontrolleri yapılan hasta bir hafta sonra sağlıklı şekilde taburcu edildi.

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, "Bugün 100’üncüsü yapılan bypass operasyonu da başarı ile sonuçlandı. 7/24 saat esasına göre mesai mefhumu gözetmeksizin özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde görev yapan tüm hekim arkadaşlarıma ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hatay Devlet Hastanesi açıldığı günden bu yana hizmet çeşitliliği ve hasta memnuniyetini artıran hizmet kalitesi ile Hatay halkının hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini sunmaya devam edecektir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay, Devlet, Hastanesi’nde, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı