ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
25 Aralık 2020 - Cuma 10:26
 
Hatay’daki Ölümlere Dikkat Çekti
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay'da artan Covid-19 salgınına dikkat çekmek için TBMMde 'maket tabutla' basın toplantısı düzenledi.
Siyaset Haberi
Hatay’daki Ölümlere Dikkat Çekti

Hatay'ın 11 milletvekilinin 6'sının, ildeki bazı yöneticilerin, sağlık çalışanlarının ve çok sayıda vatandaşın koronavirüse yakalandığını anlatan Topal, “Gasilhanede vatandaşımız cenazelerini almak için sıra bekliyor. Yoğun bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız sıra bekliyor. Sayın Bakan, 'Hatay'da ağır hasta yükü fazla' diyor. Madem öyle ise nedir bunun çaresi? Halk çaresiz. Halk karantina uygulansın istiyor. Ancak karantinanın da şartları var. Vatandaşlarımız, esnaf, çiftçiler, tarım işçileri, serbest meslek mensupları, kiracılar ve birçok vatandaşımız ekonomik olarak zor durumda. Vatandaşlarımıza ekonomik destek verilerek karantina uygulanmalıdır."

Milletvekili Topal, salgında  Hatay’ı, Çin’in Vuhan kentine benzetti. Çin hükümetinin Vuhan için uyguladığı olağanüstü tedbirlerin Hatay için de uygulanmasını isteyen Topal, Türkiye’de başka bir kentte bu kadar vaka artışı olmadığını öne sürdü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’daki, Ölümlere, Dikkat, Çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı