kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 18:49
 
Hatay’da Zafer günü coşkusu…
30 Ağustos Zaferinin 99’uncu yıldönümü dolayısıyla Hatay’da Vali Rahmi Doğan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tayfun Çağan ve Büyükşehir Belediye Başkanı’nın saygı çelengi sunduğu törene vatandaşlar da ilgi gösterdi.
- Haberi
Hatay’da Zafer günü coşkusu…

Antakya Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören çelenklerin sunulması ile başladı. Valilik tarafından organize edilen törende Hatay Valisi Rahmi Doğan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tayfun Çağan, HBB Başkanı Lütfü Savaş, protokol üyeleri, gaziler ve vatandaşlarla birlikte yer aldı. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz hatırası için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Doğan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını okudu.

Mesajında; destansı mücadelenin Türk milletinin kaderini değiştirdiğini ifade eden Vali Doğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitleri bir kez daha andığını belirterek Anıt Şeref Defteri’ni imzaladı.

Başkan Lütfü Savaş, törenin ardından Valilik makamında Vali Doğan ve Garnizon Komutanı Çağan ile birlikte tebrikleri kabul etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, Zafer, günü, coşkusu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı