ugur okullari - destop


Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 13:07
 
Hatay’da üç noktada 6 Hektar orman örtüsü yandı…
Hatay’da Antakya Toygarlı ile Yayladağı sınırında olmak üzere üç noktada meydana gelen tarım alanı ile ormanlık yangınlarda 6 hektar örtü yanarak zarar gördü.
Yaşam Haberi
Hatay’da üç noktada 6 Hektar orman örtüsü yandı…

Edinilen bililere göre, dün saat 18.00 sıralarında Antakya Toygarlı’da zeytin ağaçlarının bulunduğu alanda yangın çıktı. Yangına HBB itfaiye ekiplerine takviye ve destek olarak Orman İşletme Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğü ekipleri de 2 hava aracı, 10 arazöz, 5 su tankı ile söndürme çalışmalarına katıldı. 30 dönem zeytinliğin yandığı belirlenen yangının yapılan müdahale ile ormana geçmemesi için uğraş verildi. Ancak 2 hektar örtü ve yaklaşık 30 dönüm zeytinliğin yandığı kaydedilen yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

 

Ayrıca saat 19.00 sırlarında da Yayladağı’nın Hatay Suriye sınırında iki ayrı noktada orman yangını çıktı. Orman İşletme Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğü havadan ve karadan ekiplerle yürüttüğü müdahalede yangın kontrol altında soğutma çalışmalarıyla tamamen söndürülürken, her iki noktada ikişer hektar orman örtüsü zarar gördüğü belirlendi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, üç, noktada, 6, Hektar, orman, örtüsü, yandı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı