ugur okullari - destop
Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 15:23
 
Hatay’da tüm alanlarda maske takma zorunluluğu geldi…
Dünyada ve Türkiye’de devam eden yeni tip coronavirüs Covid-19 ile mücadele kapsamında Hatay Valiliği il genelinde vatandaşlara tüm alanlarda maske takma zorunluluğu getirildiğini açıklandı.
- Haberi
Hatay’da tüm alanlarda maske takma zorunluluğu geldi…

Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Covid19 salgını hakkında ilave tedbirler alındığına işaret ederek “İlimiz genelinde tüm alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Maske ve hijyen kurallarına uyularak ilimiz genelindeki taziyeler bir gün ile sınırlı tutulacaktır. İl girişinde 7/24 kontrol noktası oluşturularak ateş ölçümü yapılacak. Yeksek ateşi olanların ilimize girişleri engellenecek ve sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesi sağlanacak. Düğünlerde yemek ikramlarının yapılmaması gerekmektedir. (tedbirlere uymayan düğün sahibi organizasyon firmasına ve mekan sahibine cezai işlem uygulanacaktır” denildi.

Hatay Valiliği ayrıca Kurban Bayramı tedbirlerini de açıklayarak şunları kaydetti “Sağlık Bakanlığı Coronavirüs bilim kurulunca ‘Kurban Bayramı ve öncesinde hayvan satış yerlerine yönelik alınması gereken önlemler’ başlığıyla belirlenmiş tüm kurallara işletme sahipleri, çalışanlar ve hizmet alan vatandaşlar tarafından eksiksiz riayet edilecektir. Özellikle arefe günü yapılacak olan mezarlık ziyaretlerinin toplu olarak yapılmamasına özen gösterilerek, mezarlık ziyaretlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilip, mutlaka maske takılacak ve mezarlıklarda herhangi bir ikramda bulunulmayacaktır. Bayram namazı kılınacak camilerin içerisinde ve bahçe-avlularında yoğunluk oluşmaması için kaymakamlıklarca uygun görülen açık alanlarda da alınacak tedbirler çerçevesinde bayram namazı kalınabilmesine karar verilmiştir.”   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, tüm, alanlarda, maske, takma, zorunluluğu, geldi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı