ugur okullari - destop
Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 18:18
 
Hatay’da Payas ve Antakya’da orman yangını…
Hatay’ın Payas ilçesi Amanos etekleri ile Antakya’da dağlık alanda orman yangınları meydana geldi. 11 hektar alanda etkili olan iki ayrı yangına beş helikopter bir uçakla havadan müdahale yapıldı.
Yaşam Haberi
 Hatay’da Payas ve Antakya’da orman yangını…

Kahramanmaraş Orman İşletme Bölge Müdürlüğü ekipleri bugün sabah saat 11.00 sıralarında Payas’ın Amanos eteklerinde meydana gelen orman yangını ihbarıyla harekete geçti. Yangın noktasına karadan 4 arazöz 1 su tankı, havadan da 1 hava aracı, 1 Hektarlık alanda örtü yangınına müdahale edildi kısa sürede kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları gerçekleştirildi.

Hatay’da ikinci yangın saat 14.15 sıralarında Merkez ilçe Antakya’nın dağlık kesiminde yerleşim alanlarına yakın yaklaşık 10 hektarlık bir alanda aynı anda 4 farklı noktada orman yangını çıktı. Orman İşletme ekipleri öncelikli olarak havadan 4 helikopter, 1 uçak ile ilk müdahaleye başladı. Bölgeye karadan da 2 dozer, 20 arazöz, 10 su tankı ve 100 kişilik söndürme ekibi sevk edildi.

Yaklaşık 4-5 noktadan başlayan, çıkış sebebi henüz belli olmayan yangı yerleşim yerlerine yakın olmasına karşın tahliyeye gerek duyulmadan söndürme çalışmaları yapıldı. Yaklaşık 20-30 hektar alana yayılan, 4,5 saatlik havada ve karadan yapılan müdahale ile orman yangını kontrol altına alındı, soğutma çalışmalarına geçildi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hatay’da, Payas, ve, Antakya’da, orman, yangını…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı