ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 17:22
 
“Hatay'da Mayınlı bölgeler hayvancılıkta kullanılsın”
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay sınırında da hayli faza bulunan mayından arındırılmış yerlerin Hassa, Kırıkhan, Kumlu ve Reyhanlı'da hayvancılıkta kullanılmasını önerdi.
Siyaset Haberi
“Hatay'da Mayınlı bölgeler hayvancılıkta kullanılsın”

27. Dönem Hatay Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Türkiye sınır boyunca mayınlı bölgelerin Türk Silahlı Kuvvetlerince temizlenmiş bölgelerinin kullanıma açılması konusunu TBMM gündemine taşıdı.

 

TBMM’de yaptığı konuşmada, daha önceki yıllarda teknolojinin bu karar gelişmemişken, imkânlar bu kadar iyi değilken, sınır güvenliğinin mayınlar döşenerek sağlandığını hatırlatan MHP’li Kaşıkçı “Bugün geldiğimiz noktada artık sınırların mayınlarla korunmasının hiçbir ifade etmediğini çok iyi biliyoruz. İHA’larla, SHA’larla ve sınırlarda yaptığımız tahkimatlarla artık sınır güvenliğimizi çok rahat koruyabiliyoruz” dedi.

 

Sınırlardaki bu mayınların TSK’nın uzman ekipleri tarafından ilçelerde bölgelerde temizlenmeye başladığını vurgulayan MHP’li Kaşıkçı “Bizim Hatay’da da çok uzun bir alanda bu şekilde mayınlı arazilerimiz var. Bunların bir kısmı TSK tarafından temizlendi ama temizlenmeyen oldukça geniş ve bereketli alanlar var. Bu alanların, bizler biran önce temizlenip, özellikle Kırıkhan Kumlu, Reyhanlı Hassa ilçelerimizdeki hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın emrine verilmesini istiyoruz” diye konuştu.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Hatay'da, Mayınlı, bölgeler, hayvancılıkta, kullanılsın”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı