ugur okullari - destop
Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 12:35
 
Hatay’da Kar sürprizi!
Hatay’ın birçok ilçesi uzun bir aradan sonra kar yağışıyla kısa süreliğine de olsa beyaza büründü, özellikle İskenderun, Antakya, Yayladağı Altınözü’nde vatandaşlar hem büyük heyecan duydu, hem de zor anlar yaşayanlar oldu.
Yaşam Haberi
 Hatay’da Kar sürprizi!

Haftaya sıfırın altında eksi 2 dereceleri gören hava sıcaklığı şartlarında giren Hatay’da dün birçok ilçede uzun bir aradan sonra kar yağışı olarak kendini gösterdi. İskenderun kent merkezinde çiseleyen kar, bu anın heyecanını yaşayan vatandaşları sokağa döktü.

 

Çocuklar, gençler, her yaştan vatandaşlar gökte savrulan kar taneciklerine tanıklık etmenin mutluluğunu ve heyecanı içerisinde bu anları kaydetmeyi ihmal etmedi. Cep telefonuyla bu anlar kaydedildi, hatıra fotoğraflar çekildi.

 

BELEN VE ÇEVRESİ KAR TUTTU

Belen ve çevresinde ise kar İskenderun’a oranla daha etkili yağdı, araçların üzeri, yollar kar tuttu, beyaza büründü.

 

ALTINÖZÜ’NDE KAR HEYECANI

BAZI ARAÇLAR YOLDA KALDI!  

Hatay’ın Altınözü ilçesi ara ara yağan kar dün de etkili oldu. Vatandaş havaların sıfırın altında seyretmesi, ilçede özellikle güneş enerjilerini patlattığı için, battaniye ile önlemler almaya çalıştı. Lapa lapa yağan kar yağışıyla büyük heyecan yaşayan Altınözülü kendini sokağa attı. Az da olsa kar biriken yollarda gençler kaymayı da ihmal etmedi. Kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kalan otomobil gençlerin yardımı ve büyük çabasıyla ilerleye bildiği dikkat çekti.

Kar Hatay’da birçok ilçede sürpriz yaptı, uzun süredir kara hasret insanlar gökten kar taneciklerinin yağışını büyük bir keyifle izleme olanağı buldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hatay’da, Kar, sürprizi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı