ugur okullari - destop
Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 16:34
 
Hatay’da Kadınlardan Dilipak Hakkında Suç Duyurusu
Abdurrahman Dilipak’ın İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara karşı “fahişe” demesine tepkiler sürerken HKP İskenderun, Samandağ, Erzin İlçe Örgütleri harekete geçerek Dilipak suç duyurusunda bulundu.
Siyaset Haberi
Hatay’da Kadınlardan Dilipak Hakkında Suç Duyurusu

Toplumun büyük bir kesimi tarafından tepki ile karşılanan Dilipak’ın bu sözüne karşı Halkın Kurtuluş Partisi Kadın- Çocuk Komitesi harekete geçerek suç duyurusunda bulundu. HKP Kadın-Çocuk Komitesi üyeleri Abdurrahman Dilipak, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur, Akit Gazetesi Haber Müdürü Faruk Ezen hakkında, “Kanunlara Uymamaya Tahrik Suçu”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik”, “Suç İşlemeye Tahrik Suçu”, “Hakaret” suçlarını işledikleri gerekçesiyle İskenderun, Samandağ ve Erzin Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Suç duyurusunun ardından HKP MYK Üyesi ve Samandağ İlçe Başkanı Nilgün Yuva Samandağ Hükümet Konağı önünde basın açıklaması yaptı.

Nilgün Yuva, Halkın Kurtuluş Partisi Kadın-Çocuk Komitesi üyesi kadınlar olarak, Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek “Ülkemizde eziliyor, sömürülüyor, horlanıyor yetmedi katlediliyor kadınlarımız. Muğla’da Pınar Gültekin vahşice katledildiği gün öldürülen kadın sayısı 108 iken bugün 204’tür. Yalnız kadınlarımız, çocuklarımız taciz, tecavüz, cinayetleri ile hayvanlara yönelik şiddet ve katliamlar da dur durak bilmiyor. Şuanda belki başka yerde kadınlar öldürülüyor, çocuklar, hayvanlar tecavüze uğruyor” dedi.

 “İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ

İÇLERİNE SİNDİREMİYORLAR”

‘İstanbul Sözleşmesi içinde yetmez’ diyen Yuva, “Belki kırıntı olarak kadınlarımıza hak veriyor ama bunları bile içlerine sindiremiyorlar. İstanbul Sözleşmesi yetmez, devrim olmadan, işçi sınıfımızın kurtuluşu olmadan kadının da kurtuluşu mümkün değildir. Bizler Halkın Kurtuluş Partisi Kadınları olarak kadınların kurtuluşunun işçi sınıfının kurtuluşundan bağımsız olarak görmüyoruz. Bu nedenle kadınlarımıza sesleniyoruz, çocuklarımıza sesleniyoruz. Doğayı, İnsanları, Hayvanları seven insanlara sesleniyoruz. Yan yana olalım, omuz omuza olalım ve bizleri bu ortaçağ karanlığına sürüklemek isteyenlere karşı olalım” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, Kadınlardan, Dilipak, Hakkında, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı