tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
21 Haziran 2021 - Pazartesi 16:26
 
Hatay'da İLKSAN seçimlerinde Türk Eğitim-Sen zaferi…
Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık İLKSAN seçimlerinden sendika üyesi adaylarının yurt genelinde olduğu gibi ilde de zaferle çıktığını söyledi.
Yaşam Haberi
Hatay'da İLKSAN seçimlerinde Türk Eğitim-Sen zaferi…

Eğitim camiasının yakından bildiği kısa adı İLKSAN olan İlkokul Öğretmenleri Yardımlaşma Sandığı 2021 yılı İl/ilçe temsilcilik seçimleri tüm Türkiye’de olduğu gibi İskenderun ve Hatay’ın ilçelerinde19 Haziran Cumartesi günü yapıldı. Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık Genel Merkez Delege seçimlerinin ise seçilen temsilciler arasından Eylül ayında yapılacak ve Hatay’ı temsilen 4 delege belirleneceğini kaydetti.

 

İLKSAN 287 bin üyesi ile büyük ve güçlü bir yardımlaşma sandığı olduğunun altını çizen Yavuz Selim Yanık “1996 yılından bu güne kadar İLKSAN yönetimi seçimler sonucu Türk Eğitim Senli üyeler tarafından yürütülmektedir. Güvenin adresi haline gelen bu kuruluşun 2,1 milyar TL nakit 2,5 milyar TL de gayrimenkulü, Ankara İstanbul İzmir’de konuk evleri Aydın ve Alanya'da da otelleri olan cazibesi ve gücü her gün artan bir kuruluş” dedi.

 

 İLKSAN’ın 10 farklı konuda üyelerine yardım ve emekli olan üyelerine de maaşlarının 10 katına yakın emekli ikramiyesi vermek suretiyle üyelerine katkı sağladığına işaret eden Yavuz Selim Yanık “Takdiri şayan bir şekilde Türk Eğitim Sen’li üyeler tarafından 25 yıldır aralıksız yönetilmektedir. Cumartesi yapılan seçimler TÜRK EĞİTİM SEN üyesi adayların zaferi ile sonuçlanarak tamamlanmıştır. Türk Eğitim Sen Hatay 2 nolu Şube olarak sorumluluk sahamızda bulunan ilçelerdeki 8 temsilcinin 6 sı kazanılarak çok başarılı bir sonuç elde edilmiştir. İskenderun İlçemizde temsilci seçilen adayımız ve Şube Başkan Yardımcımız İlhan Okan 354 oy alarak en yakın diğer sendika adayına 186 oy fark, diğer adayımız Şükran Uzun 240 oy alarak en yakın diğer sendika adayına72 oy fark atmıştır.  Dörtyol da adayımız Bilgehan Arı, Ercan Eraslan, Payas’ta adayımız Bünyamin Çolak, Belen de adayımız Serdar Koşar seçimi kazanmışlardır” diye konuştu.  

Sonuç olarak, kendilerine verilen bu yetkiye, güvene layık olacaklarına söz veren Yavuz Selim Yanık şunları sözlerine ekledi: “Bizim mücadele azim ve kararlılığımızı gören destekleyen, bizimle beraber yol yürüyen bölgemizde ki tüm eğitim çalışanlarına, bu zaferin esas mimarı olan teşkilatımızın tüm yöneticilerine, adaylarımız ve şubemiz adına şükranlarımı sunuyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay'da, İLKSAN, seçimlerinde, Türk, Eğitim-Sen, zaferi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı