ugur okullari - destop
Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 16:13
 
Hatay’da ilk kaleci okulu açıldı…
Türk futboluna uzun yıllar hizmet veren, birçok kulüpte başarılı file bekçiliğiyle anılan Salih Koska bilimsel çalışmalarla sporcu yetiştirilmesini sağlamak üzere Hatay’da ilk kaleci okulunu kurdu.
Spor Haberi
 Hatay’da ilk kaleci okulu açıldı…

Uzun yıllardır Türk Futboluna hizmet eden başarılı eldiven Salih Koska, Türk Futbolunun en büyük sıkıntı çektiği mevkilerin başında gelen takımı güvende tutacak kaleci sorununa el attı.

‘Bir numaralar’ kaleci okulunu kuran spor adamı Salih Koska ülke futbolunun en büyük sıkıntısının kaleci konusu olduğunu vurgulayarak “Bu alanda büyük bir eksiklik vardı, böyle bir okul kurmak istedim. Öncelikli olarak bölge kulüplerinde ihtiyaç duyan kalecilere hizmet vereceğiz. Eksiklerini gidereceğiz. Çünkü birçok kaleci kardeşlerimiz gerçekten eksik bilgilerle maçlara çıkıyorlar. Hem kulüplerinde hem de burada aldıkları eğitimlerle daha iyi kaleci olacaklarına inancım tam” diye konuştu.

Salih Koska, kurdukları kaleci okulunda Fırat Gerdan ve Akın Karadal hocalarla birlikte bugünün bilimsel çalışmaları ile kaleci yetiştirerek Türk futbolunun en önemli ayağı olan file bekçiliği eğitimleri verdiklerini sözlerine ekledi.

Arsuz Karaağaç’ta bulunan wipark’ta antrenmanlarını sürdüren ‘Bir numaralar’ kaleci okulu öğrencilerinin tek hedefleri milli takıma kadar yükselen bir kaleci olmak.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hatay’da, ilk, kaleci, okulu, açıldı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı