SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 17:53
 
Hatay’da İki İlçede tarihi eser operasyonu…
Hatay’ın İskenderun ile Reyhanlı ilçelerinde Emniyet müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen heykel, kitap, sikke ve tablo ile birlikte yabancı uyruklu beş kişi yakalandı.
Yaşam Haberi
Hatay’da İki İlçede tarihi eser operasyonu…

Edinilen bilgilere göre, Reyhanlı ilçesi Yenişehir mahallesinde bulunan bir ikamette 1 adet fildişi, 1 adet tarihi eser niteliği taşıyan üzerinde Grekçe yazılar bulunan kitap, 3 adet sikke ve bir adet heykel ele geçirildi. İkamet sahipleri yabancı uyruklu A. K. ve T. A.A. isimli Şahıslar ile tarihi eserleri getiren yabacı Uyruklu A.S. isimli Şahıslar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Ayrıca tarihi eserleri getiren şahsın kendi adresinde yapılan ev aramasında ise ayrıca 1 adet tarihi eser niteliği Taşıyan heykel ele geçirildi.

İskenderun ilçe Emniyet müdürlüğü ekipleri de Belen Sarımazı Mahallesi İskenderun istikametinde bulunan dolmuş durağında bekleyen S.S, A.H isimli (yabancı Uyruklu) şahısların durumundan şüphelendi. Yanında bulunan poşetin içerisinde ise 1 adet Ortodoks Dönemine ait üzerinde İbranice yazıların ile tarihi eser olduğu değerlendirilen tablo ele geçirildi.  Şüpheli şahıslar hakkında 2863 SKM suçundan adli işlem yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, İki, İlçede, tarihi, eser, operasyonu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı