Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
26 Temmuz 2020 - Pazar 18:53
 
“Hatay’da hayat ve dünyayla paylaşmak var”
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ı tanıtmak, ticarete turizme katkı sağlamak, insanının yüzünü tebessüm ettirmek için EXPO yaptıklarını belirterek “Hatay’da hayat var, bir de bunu dünyayla paylaşmak var” dedi.
Yaşam Haberi
 “Hatay’da hayat ve dünyayla paylaşmak var”

23 Nisan-29 Ekim 2021 tarihleri arasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Antakya ve İskenderun ilçelerindeki iki Expo alanında gerçekleştirilecek olan Expo 2021 Hatay için planlama, koordinasyon ve iletişim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Expo 2021 Hatay’ın ulusal ve uluslararası tüm hazırlık süreçlerinde Expo ekibiyle beraber çalışacak Expo 2021 Hatay Gönüllüleri için de başvurular alınmaya başlandı.

KAYITLAR 24 SAATTE 400 KİŞİYE ULAŞTI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın herkesi Expo 2021’de gönüllü olarak çalışmaya ve kentin büyük bir turizm merkezi olması için katkı sunmaya davet ettiği videosunun Expo 2021 Hatay, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Lütfü Savaş’ın sosyal medya hesaplarından, yayınlanmasının ardından geçen ilk 24 saatte kayıtlar 400 kişiye ulaştı.

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri, alınan kayıtların ardından çalışmak istedikleri alanlarda branşlara ayrılarak eğitimlerini alacak ve iletişim, sosyal medya, bilişim, saha faaliyetlerinde görevli olacaklar. Tüm gönüllü organizasyonları, gönüllü çalışmaları, koordinasyon ve Expo’nun iletişim hizmetleri için ise Expo Evi kullanılacak.

Expo 2021 Hatay için gönüllü olmak isteyenler başvurularını hataygonulluleri.org adresi üzerinden gerçekleştirebilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay’ın adı üzerinde gerçekten de karakterli, kişilikli kimlikli şehir olduğunun altını çizerek “Bu şehirde yaşayan insanlar da bu kimliği onurla taşıyan, gerçekten de Hatay’ın sahibi insanlarımız. Ve biz bir yola çıktık. Hatay çok güzel, çok leziz, çok tarihi özellikleri, kültürel değerleri, her şey var. Hatay’da hayat var ama bunu bir de hep birlikte dünyayla paylaşmak var” dedi.

Hatay’ı tanıtmak, ticarete katkı sağlamak, insanının tebessüm kat sayını yükseltmek için EXPO yaptıklarını ifade eden Savaş “EXPO’da botaniğimiz, dağdaki çiçeklerimiz, insanlarımızın yetiştirdiği bitkiler, kültürel ve tarihi değerlerimiz, yok yok. Aynı zamanda eğitim, ekonomi ve biraz da eğlence var. Bütün bunları biz dünyayla paylaşmak istiyoruz. çok güzel bir şehirde yaşıyoruz ve bu kadim şehrin hakkını teslim etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun için Hatay Gönüllüleri platformu kurduk” şeklinde konuştu.

     

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Hatay’da, hayat, ve, dünyayla, paylaşmak, var”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı