Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 13:57
 
Hatay’da da Orman yangın kontrol altına alındı!
Orman ve Tarım Bakını Bekir Pakdemirli, Hatay’da da iki ayrı noktada meydana gelen, 39 saattir devam eden ve kontrol altına alınan orman yangınında 200 hektarlık alanın etkilendiğini açıkladı.
Yaşam Haberi
Hatay’da da Orman yangın kontrol altına alındı!

Hatay Antakya ve Hassa Gazeluşağı mevkiinde Perşembe günü saat 19.40 sıralarında meydana gelen orman yangınına bir uçak dört helikopter, 64 arazöz, 12 iş makinesi 140 personelle müdahalenin sürdüğünü ifade eden Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli “39 saattir devam eden yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları sahada tek bir kıvılcım kalmayıncaya kadar devam edecek” dedi.

Soğutma çalışmasının bir günden fazla da sürebileceğinin altını çizen Bakan Pakdemirli “Kaç gün sürmesi gerekiyorsa o kadar soğutma çalışmaları devam edecek. Kontrol altına alınması demek; yangının çevrildiğini, büyüme ihtimalinin önünün kesildiği anlamına gelmektedir. Çok istisnai durumlar dışında büyüme ihtimalinin kalmadığını ifade etmek istiyorum. Hatay’daki yangınlarda yolların olmayışı, arazinin sarp, her iki noktada da rüzgarın etkisinin yangının seyrini negatif etkiledi. Can ve mal kaybımız yok. Yangının çıkış sebebiyle ilgili kolluk kuvvetlerimiz Hatay’da araştırmalarına devam ediyor” şeklinde konuştu.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, da, Orman, yangın, kontrol, altına, alındı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı