ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 17:06
 
Hatay'da azalan kan stoklarına polis kanı desteği…
Hatay’da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından coronavirüs ile mücadele sürecinde azalan kan stoklarının devamını sağlamak amacıyla kan bağışıyla destek verildi.
Sağlık Haberi
Hatay'da azalan kan stoklarına polis kanı desteği…

Özellikle coronavirüs ile mücadele zamanında azalan kan stoklarının devamının sağlanması, kan ve kan ürünlerinin hayati öneme haiz olması nedeniyle toplumun bilinçlendirilmesi, gönüllü kan bağışçısı sayılarının arttırılması ile bu toplumsal göreve katkı sağlanması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü organizasyon düzenlendi.  

İl Emniyet Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ının koordine ettiği Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz başta olmak üzere, İl Emniyet Müdür Yardımcıları Ozan Gün, Hayri Şahin ile Şube Müdürleri de kan bağışıyla katkı sundu.

Bugün sabah 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen 'Kan Bağışı Kampanyası' Teşkilat mensuplarının katılımı ile ilgi gördü. Emniyet Teşkilatında görevli personel kan bağışında bulunarak hem hayat kurtardı, hem de farkındalık oluşturarak toplumda kan bağışını özendirdi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay'da, azalan, kan, stoklarına, polis, kanı, desteği…,
Yorumlar
Haber Yazılımı