ugur okullari - destop


Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 19:06
 
Hatay’da ‘askıda ekmek’ kampanyası…
Tüm dünyayı saran coronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahipleri için Hatay’da Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz tarafından, bugün itibariyle ‘Askıda ekmek’ kampanyasını başlatıldığı duyurdu. Bakkallar ve bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu da üç yıldır devam eden sistemi İskenderun'da genişletme çağrısı yaptı.
Yaşam Haberi
Hatay’da ‘askıda ekmek’ kampanyası…

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kampanyayı duyuran HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ahilik gelenek ve görenekleri çerçevesinde askıda ekmek kampanyası başlamıştır. Sistemin işleyişi; ekmek alan vatandaşlarımız ekmek alırken gönlünden ne koparsa kendi ihtiyacı harici ekmek alarak fırının veya bakkalımızın işyeri önünde bulunan askıya veya ücretsiz ekmek dolabına ekmekleri bırakacak. Ayrıca arzu eden esnafımızı da bu projeye destek vermeye davet ediyoruz. İhtiyacı olan insanlarımız da buradan ücretsiz bir şekilde alacaklardır. Bu sistem gönül işi, arzu eden fırıncılarımız ve bakkallarımız bu sisteme bu gün itibariyle geçebilirler,

esnafımıza ve halkımıza önemle duyurulur” dedi.

 

İSKENDERUN’DA KESİNTİSİZ

DEVAM EDEN BİR SİSTEM…

Zor bir süreçten geçerken, toplumsal dayanışmanın gereksinim duyduğu şu günlerde yardımlaşmanın önemine vurgu yapan İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu da kette yaklaşık üç yıl önce başlamış olan ‘Askıda ekmek’ kampanyası halen devam eden bir sistem olduğunu söyledi.

 

Coronavirüs’ün yarattığı sağlık ve ekonomik sıkıntı ile Pandemi kurallarının ‘Askıda ekmek’ kampanyasını daha da genişletilmesi gerektiğini sorunlu hale getirdiğine işaret eden Çöloğlu “İskenderun’da bazı fırınlar, bakkallar ve Odaların rutine bindirdiği askıda ekmek sisteminin bugün itibariyle daha da canlandırılması gerektiğini düşünüyorum. Ekmek toplumumuzda en önemli temel ihtiyaç, var olan ‘askıda ekmek’ sisteminin toplumsal dayanışmayla daha da büyütülmesi ve ulaştığı kesimlerin genişletilmesi gerekir. Bu yüzden gerek vatandaşlarımızı, gerekse esnafımızı bu konuda daha hassas davranmaya, kampanyaya daha fazla desteğe davet ediyorum” şeklinde konuştu.     

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, ‘askıda, ekmek’, kampanyası…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı