Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 18:28
 
Hatay’da 4 DHKP/C örgüt üyesi yakalandı
Hatay’ın merkez ilçesi ile Samandağ’da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda DHKP/C terör örgütü üyesi 4 kişi yakalandı.
Yaşam Haberi
Hatay’da 4 DHKP/C örgüt üyesi yakalandı

Edinilen bilgilere göre, DHKP/C terör örgütü faaliyetlerinden dolayı Hatay Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Hatay İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Antakya ilçe merkezinde (4) ve Samandağ ilçesinde (4) şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik olarak bugün sabah saat:06.OO’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan eş zamanlı operasyonda; (2)’si İl Merkezinde, (2)’si Samandağ İlçesinde olmak üzere toplam (4) şüpheli yakalandı. Yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, dijital materyal, ruhsatsız (1) adet av tüfeği ve tüfeğe ait (20) adet fişek, (1) adet 7,65 mm çapında Baretta marka tabanca ve tabancaya ait (124) adet mermi ele geçirildi.

Adli Makamların vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda şüpheli şahıslar gözaltına alınarak çok yönlü tahkikat başlanıldı. Yakalanamayan dört (4) şüphelinin yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Toplumun huzur ve düzenini tehdit eden terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadelenin kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam edeceği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, 4, DHKP/C, örgüt, üyesi, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı