Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 18:54
 
Hatay’da 2 kaymakam değişti, 3 vali yardımcısı geldi…
Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Hatay’a üç vali yardımcısı geldi, bir vali yardımcısı da Kahramanmaraş Vali yardımcılığına atanırken, Reyhanlı ve Yayladağı Kaymakamları da değişti.
Yaşam Haberi
Hatay’da 2 kaymakam değişti,  3 vali yardımcısı geldi…

HATAY’A ÜÇ VALİ YARDIMCISI

Bu arada Cumhurbaşkanlığı Atama kararlarıyla Niğde Valiliği Hukuk Müşaviri Mehmet Öz, Erzurum Karaçoban Kaymakamı Erkan Kaçmaz, Yozgat Vali Yardımcısı Sahih Altun Hatay Vali Yardımcılığına, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına atandı.

 

 

REYHANLI VE YAYLADAĞI

KAYMAKAMLARI DEĞİŞTİ

Hatay Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu İzmir Tire Kaymakamlığına, yerine ise Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Candan, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce Hakkari Derecik’e, yerine ise Karaman Ermenek Kaymakamı Tahir Yılmaz adandı.

 

ALİ CANDAN KİMDİR?

1969 yılında Burdur İli Ağlasun İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ağlasun’da tamamladıktan sonra 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. 1990 yılında Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Burdur Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Birçok ilçede kaymakam olarak görev yaptı. Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Candan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Reyhanlı Kaymakamı olarak atandı.  

 

TAHİR YILMAZ KİMDİR?

1989 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2015 yılında 104. Dönem Düzce Kaymakam Adayı olarak memuriyete başladı. Sırasıyla Kocaeli-Dilovası ve Sinop-Gerze’de Kaymakam Refikliği Stajı, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Teftiş Stajı, Sakarya-Karapürçek, Düzce-Kaynaşlı ve Bolu-Seben ilçelerinde Kaymakam Vekilliği Stajı yaptı. Yurtdışı Dil Eğitimi kapsamında İngiltere’nin Sheffield şehrinde 8 aylık eğitimini tamamladı. 10 ay Karaman Ermenek kaymakamlığı yaptı ve Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Yayladağı’na atandı.            

Evli ve bir çocuk babası, iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’da, 2, kaymakam, değişti,, , 3, vali, yardımcısı, geldi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı