ugur okullari - destop


Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 17:37
 
Hatay'da 13 hırsızlık olayının failleri bir aile çıktı!
Hatay’ın Samandağ-Arsuz karayolunda farklı tarihlerde meydana gelen 13 ayrı fili meçhul otodan hırsızlık olaylarını çözen Jandarma Suç Araştırma timi ulaştığı faillerin büyük bölümünün bir aileye mensup olduğunu belirledi.
Yaşam Haberi
Hatay'da 13 hırsızlık olayının failleri bir aile çıktı!

Edinilen bilgilere göre, Samandağ/Çevlik - Arsuz/Kale karayolunda, farklı tarihlerde meydana gelen (8) ayrı faili meçhul otodan hırsızlık olayı ile Meydan Mahallesi Sahil Set karayolunda farklı tarihlerde meydana gelen (5) ayrı faili meçhul otodan hırsızlık olaylarının aydınlatılması için iki ilçenin Jandarma Komutanlığı birlikte çalıştı. Jandarma komutanlıklarına bağlı JASAT (Jandarma Suç Araştırma timi), OYİ (Olay Yeri İnceleme) Timleri titiz bir çalışma başlattı.

 

FAİLLERİ ÇAPKIN ELE VERDİ!

Olaylarda kullanıldığı değerlendirilen ve ön camında "ÇAPKIN" yazısı bulunan beyaz renkli Şahin marka araç ile ilgili Samandağ ilçesinde bulunan PTS’nin ilçe giriş ve çıkış kayıtları incelendi. İncelemede "ÇAPKIN" ibareli, beyaz renkli Şahin marka 31 AFE 31 plakalı aracın, ilçeye giriş ve çıkış yaptığı zamanların olay tarihleri ile eşleştiği tespit edildi.

 

31 AFE 31 plakalı aracın tescil kaydı incelendiğinde, Ş.Ç. adına tescilli olduğu ve şahsın önceden otodan hırsızlık suçundan kaydı bulunduğunun tespit edilmesi üzerine Ş.Ç. ve ailesinin şüpheli albümünde bulunan fotoğrafları mağdur ve tanıklara gösterildi. Şüpheliler Ş.Ç’nin eşi E.Ç., kızı N.Ç., oğlu İ.Ç. ile damadı S.Ç. ve kardeşi O.Ç isimli şahıslar teşhis edildi.

 

Ayrıca Samandağ olay yeri inceleme timi tarafından olay tarihinde mahallinden elde edilen parmak izinin O.S. isimli şahısla eşleştiği kriminal raporu ile tespit edilerek şüphelilere ait adresler İl Jandarma Komutanlığı SAK (Suç Araştırma Kısmı) tarafından tespit ve teyit edildi.

 

Samandağ C. Başsavcılığından şahısların ikamet ettikleri Antakya ilçesi Kantara, Serinyol Mahallesi ve Kırıkhan Fatih Mahallesinde bulunan ikametlerinde Samandağ Sulh Ceza Hâkimliğinden alınan arama ve el koyma kararına istinaden; Kapısuyu ve Meydan J.Krk. K.lığı ekipleri, (1) JASAT, (1) OYİ timi, (1) J.Asyş.Komd.Timi, (1) KOM unsuru ile (2) kadın Asb.,’ın katılımı ile arama yapıldı. Arama sonucunda; Ş.Ç. E.Ç. ve İ.Ç.’ye ait müşterek ikamette çalıntı cep telefonu ve hayvan figürlü bıçak ile O.S’nin ikametinde çalıntı gözlük ve 28 Adet 9 mm tabanca fişeği bulunarak muhafaza altına alındı.

 

İ.Ç. isimli şahsın halen hırsızlık suçundan Silifke ceza evinde tutuklu bulunduğu tespit edildi, O.S ve S.Ç ile O.Ç isimli şüphelilerin yakalanması amacıyla C. Savcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

 

HIRSIZLIK FAİLİ

6 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Operasyon sonucunda Ş.Ç, E.Ç, N.Ç ve Ş.Ç’nin gelini B.B. ile 31 AFE 31 plakalı aracı kullanan C.Ç. sevk edildiği adli makamca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay'da, 13, hırsızlık, olayının, failleri, bir, aile, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı