kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 19:00
 
Hatay Büyükşehir de maske üretimine geçti…
HBB, coronavirüs salgınına karşı öncelikle hayatları pahasına mücadele eden sağlık çalışanları ve vatandaşlar için, HATMEK bünyesindeki kursiyerler ve gönüllü vatandaşlar ile tek kullanımlık koruyucu maske üretmeye başladı.
Sağlık Haberi
 Hatay Büyükşehir de maske üretimine geçti…

HBB yetkilileri, hem sağlık çalışanlarının hem de vatandaşların sağlığını korumak amacıyla hayata geçirilen bu proje ile 189 Aile Sağlık Merkezlerindeki sağlık çalışanlarına 13 bin adet maskeyi ücretsiz bir şekilde ulaştırmak için 7/24 çalışıyor. 

 

Sağlık çalışanlarına maskeler teslim edildikten sonra vatandaşlara ulaştıracak olan maskeler için de üretime  başlayacaklarının altını çizen yetkililer, dağıtımın hızla ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştireceğini belirtti. 

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı enfeksiyon uzmanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, coronavirüs (covid-19) salgınına karşı ciddi ve sıkı tedbirler almaya devam edildiğini belirterek “Kıymetli hemşehrilerim coronavirüs tedbirleri kapsamında belediyemiz bünyesinde maske üretimine başladık. İlk etapta il genelinde bulunan Aile Sağlık Merkezlerindeki sağlık çalışanlarımıza 13 bin maskeyi ücretsiz şekilde ulaştıracağız. Vatandaşlarımıza ulaştıracağımız maskeler için de üretimimiz başladı. Dağıtımını hızla ücretsiz şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hatay, Büyükşehir, de, maske, üretimine, geçti…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı