ugur okullari - destop
Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 14:21
 
Hatay Balıkçısı da destek bekliyor…
Türkiye’de sıkıntılı bir dönem geçiren sektörler arasında bulunduklarını belirten Hatay Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Celal Bilen, bölge balıkçısının da destekten faydalanmak istediğini söyledi.
Ekonomi Haberi
Hatay Balıkçısı da destek bekliyor…

Hatay Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Celal Bilen, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle birlikte sektörlerin tamamı anlamında zarar gördüğünün altını çizdi.

Etkilenen sektörler arasında balıkçının da olduğunu vurgulayan Bilen “Bölgesel balıkçımız da sancılı bir durum geçirmekte. Ülke balıkçısının da bu ekonomik kaygısı artmaktadır. İthalat ihracat, balık avlama çoğu yerlerde yasaklandı. Balıkçı şu anda mağdur durumdadır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve devletin bir ekonomik paket hazırladığına da işaret eden Bilen “Bizler de balıkçı sektörü, Hatay Balıkçısı olarak devletimizden bu yardımlardan yararlanmak istiyoruz. Malumunuz ekonomik kaygılar her gün artmaktadır. Bundan dolayı bu konunun üzerinde hassasiyetle durulması ve zarar gören tüm balıkçıların zararının giderilmesi devletimiz tarafından dile getiriliyor. Bizler sadece balıkçımızın sesini duyuruyoruz. Temennimiz bu konuda, Cumhurbaşkanımızın çok hassas davrandığını biliyoruz. En kısa zamanda bu coronavirüs salgınından kurtulur, herkes normal hayatına döner” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay, Balıkçısı, da, destek, bekliyor…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı