kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 13:30
 
Hatay’a Adli Tıp Kurumu kuruluyor…
Adalet Bakanlığınca ağır ceza mahkemesi ve yoğunluğu bulunan Hatay’da Adli Tıp Şube Müdürlüğü kurulmasını kararlaştırarak, konuşlanacağı yerin yapılanmasıyla ilgili ihalenin yapıldığı bildirildi.
Yaşam Haberi
Hatay’a Adli Tıp Kurumu kuruluyor…

Ağır ceza mahkemeleri, yoğun adli vakalar nedeniyle Adalet Bakanlığı Hatay’a bünyesinde otopsi salonu, riskli otopsi ünitesi, radyolojik görüntüleme ünitesi, cenaze muhafaza üniteleri, çocuk ve erişkin için ayrı muayene odaları bulunan Adli Tıp Şube Müdürlüğü kuruyor.

 

Şube müdürlüğünce yürütülen tüm hizmetlerin tek merkezde, uygun koşullarda yapılmasına olanak sağlayan kurumda adli muayeneler, ölü muayeneleri ile Covid-19 gibi riskli vakalar dahil tüm otopsi işlemleri bu merkezde en uygun koşullarda yapılacak.

 

Ak Parti Milletvekili Abdulkadir Özel, bölge için çok önemli olan Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nün kurulumuyla ilgili çalışmaların tamamlandığını, ihalesi yapılan Hatay Adli Tıp Kurumu Merkezi’nin Aşağı Ekinci Köyü 254 ada 187 parselde 2.000 metrekare tahsisli alan üzerine yakın zamanda inşa edileceğini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatay’a, Adli, Tıp, Kurumu, kuruluyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı