ugur okullari - destop


Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 18:07
 
Hatalı basım 200 TL banknotu satılığa çıkardı!
Hatay’ın Arsuz ilçesinde yaşayan Nizam Suluk, ATM’den çektiği para içerisinde hatalı basım 200 TL’yi ilgilenen koleksiyonculara satmak istediğini duyurdu.
Ekonomi Haberi
Hatalı basım 200 TL banknotu satılığa çıkardı!

Türkiye’de son yıllarda hatalı basım paralar piyasada artması üzerine koleksiyoncuların ilgisini çekiyor. Arsuz’un Karaağaç Mahallesinde yaşayan ve serbest çalışan Nizam Suluk da İskenderun’da bir bankanın ATM’sinden para çekerken, arasında bir 200’lük banknotun hatalı basım olduğunu gördü.

 

Sürekli televizyonlarda hatalı basım paraya ilgi yapılan yayınlarda, bu paranın koleksiyonerler tarafından ilgi gördüğüne şahit olduğunu ifade eden Nizam Suluk elinde bulundurduğu 200 TL’lik hatalı basım parayı, daha yüksek paraya satabilmek için alıcı aradığını söyledi.

Bazı televizyon haberlerinde hatalı basım banknotların yüksek paralarla alıcı bulduğunu gördüğünü belirten Nizam Suluk "200 TL hatalı banknotu ilgili koleksiyoncuların değerlendirebileceğini düşünüyorum. Gelecek teklifleri değerlendirerek, ilgili koleksiyonculara ulaştırmayı istiyorum, iyi bir teklif gelirse satabilirim” dedi.

 

“50 TL’YE 75 BİN LİRA VERİLMİŞ!”

Bu paradan gelecek geliri kızının okul masraflarına harcayacağını da sözlerine ekleyen Nizam Suluk “Şu anda duyduğum kadarıyla Payas’daki bir arkadaş 50 TL’lik bir banknota 75 bin lira teklif etmişler, ben de ona göre değerlendireceğim. Şu anda kafamda fiyatı bilmiyorum, henüz bir değerlendirme yapmadım. Teklifleri açık bırakıyorum. Eğer ne kadar yüksek olursa onu kızımın eğitimine, geleceğine harcayacağım. Merkez Bankasına da götürme gereği duymadım. İnternette yaptığım araştırmada koleksiyoncuların bu paraları değerlendirdiğini düşündüm, sadece onunla ilgileniyorum” diye konuştu.    

     

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatalı, basım, 200, TL, banknotu, satılığa, çıkardı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı