ugur okullari - destop
Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 12:22
 
Hassa yöresel ürünler pazarı hazır...
‪Hatay’ın sınır ilçelerinden Hassa’da Belediye ve DOĞAKA işbirliğiyle oluşturulan Türkiye’nin en güzel yol üstü köylü pazarı olması hedeflenen ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ hizmet vermeye hazır hale getirildi.
Yaşam Haberi
Hassa yöresel ürünler pazarı hazır...

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, seçimde söz verdikleri bir hizmeti daha Hassa Belediyesi ile DOĞAKA tarafından birlikte hayata geçirdiklerini belirterek “Sabırla takibimiz sonucu yöresel ürünlerin değerlendirildiği, pazarlandığı güzel bir yol üstü köylü pazarı oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

‪Hassa’nın Ekolojik pekmezi, salça, turşu, çökelek, patlıcan biber kurusu, tuzlu yoğurdu, keçi peynirinin alıcılarını beklediğini ifade eden Milletvekili Yayman “Gaziantep’e, Kilis’e, Kahramanmaraş’a giderken veya bu şehirlerden Hatay’a gelirken gönül rahatlığıyla durup alışveriş yapacağınız bir mekan haline geldi. Kışın soğukta, yazın sıcakta, yağmurda, çamurda, kar altında bin bir zorluklar yaşayan yol kenarında satış yaparak ekmeğini çıkartmaya çalışan esnafımız da artık rahat edecek” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hassa, yöresel, ürünler, pazarı, hazır...,
Yorumlar
Haber Yazılımı