Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 12:29
 
Hassa'da okullar el birliğiyle eğitime hazırlandı
Hassa’da 2019-2020 eğitim öğretim yılında İlçe Milli Eğitim, Belediyesi ve vatandaşların katkıları ve işbirliğiyle bazı okulların boya badana, çatı tamiratı yapılarak ihtiyaçları giderildi.
Eğitim Haberi
 Hassa'da okullar el birliğiyle eğitime hazırlandı

İşbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda Okulların derslikleri yeniden düzenleme yapıldı, bazı okullarda yeni kütüphaneler kuruldu. Yeni sisteme uygun Fen laboratuvarları oluşturuldu. Okul idareci ve öğretmenlerin özverili gayretleri ile okullar, yeni eğitim öğretime hazır hale getirildi.

HBB Hassa İtfaiye Amirliği tarafından da birçok okulların çevre temizliği yapılarak, okullar yıkandı. 9 Eylül günü dün itibariyle okula gelen öğrenci ve veliler, okullarını eğitim öğretime hazır bulmanın mutluluğunu yaşadılar. Hassa'da okulların fiziki yönden hazır hale getirilmesinin yanı sıra, eğitim öğretim alanında da eksiklikler tamamlandı.

Bazı okullarda eksik olan eğitimci kadrolarına ücretli öğretmenler görevlendirildi. Ücretsiz ders kitapları okullara dağıtıldı. İlköğretim taşıma ihalesi sonuçlandırılarak, ilk gün itibarı ile taşımalar gerçekleştirildi. Liseler arası geçişlerin daha devam ettiğinden, lise taşımalarının bu geçişler sonrası yapılacağı ve yemek ihalelerinin tamamlandığı ifade edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hassa'da, okullar, el, birliğiyle, eğitime, hazırlandı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı