Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 16:20
 
Hakim ve savcılar dağ ceylanlarına hayran kaldı…
Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şube Müdürü Cüneyt Çağlar’ın ev sahipliğinde ilde görevli hakim ve savcılar ile DKMP dağ ceylanı rehabilitasyon merkezi ziyaret edildi.
Yaşam Haberi
Hakim ve savcılar dağ ceylanlarına hayran kaldı…

Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, Milli Parklar Hatay Şube Müdürü Cüneyt Çağlar, Hakim ile savcıların bir araya geldiği DKMP dağ ceylanı rehabilitasyon merkezinde konuklara kahvaltı da ikram edildi.

Merkezde konuklara Dağ ceylanı Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında "yaban hayati" gözlem çalışması yaparak misafirlere ilin biyoçeşitliliği yapılan koruma çalışmaları, ekoturizm potansiyeli ve bu alanlardaki çalışmalar anlatıldı.

Konuklar özellikle dağ ceylânlarının güzelliği ve zarafetleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, bugünkü programda, sıcak samimi ev sahipliğinden dolayı DKMP Hatay Şube Müdürü Cüneyt Çağlar’a, DKMP Kırıkhan Şefi Nuri Akın ve tüm istasyon çalışanlarına, davete icabet eden hâkim ve savcılara teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hakim, ve, savcılar, dağ, ceylanlarına, hayran, kaldı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı