Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 13:14
 
“Haftada bir gün dijital oruç uygulayın!”
Kişisel Gelişim Uzmanı, gazeteci/Çocuk ve gençlik kitapları yazarı Filiz Tosyalı, özellikle gençlere ‘Haftada 1 gün dijital oruç uygulayın. Her gün en az 10 dakika okuyun’ önerisinde bulundu.
Eğitim Haberi
“Haftada bir gün dijital oruç uygulayın!”

Antakya ve İskenderun'daki çeşitli okullarda seminer ve imza gününe katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Filiz Tosyalı, buluştuğu öğrencilerle yaptığı sohbetlerde "Kitap okumanın yaşama anlam yüklemede yeri ve önemi" konusuna dikkat çekti.

 

Tosyalı kitap okumak odaklanma yeteneğini arttırdığını ifade eden Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Filiz Tosyalı, "Kitap okumak kelime dağarcığınızı zenginleştirir. Hayatınızı düzene sokar. Özgüveniniz artar. Farkındalığınız gelişir. Karar vermeniz kolaylaşır. Yazmadan, okumadan düşünceleriniz eksik kalır. Haftada 1 gün dijital oruç uygulayın. Her gün en az 10 dakika okuyun. Kitapla ilgili sohbetlere katılın. Okuma gruplarına katılın. Eğlenceli kitaplar seçin. Size sıkıcı gelen kitapları okumayın. Değişik mekânlarda ve en rahat edeceğiniz pozisyonlarda okuyun" dedi.

 

Ayrıca Arsuz'a bağlı Hüyük Mahallesinde öğrenci ve velilere de iletişimle ilgili seminer veren Yazar Filiz Tosyalı "Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan çok amaçlı salonu çok beğendim. Burada kurulmuş olan kütüphane 7000 kitaplık arşiviyle oldukça zengin. Adeta  kültür merkezi gibi çalışıyor. Mahalle sakinleri kütüphaneyi nöbetle açık tutuyor. Gençler ve çocuklar tabi kadınlar ve köyün aydın erkekleri canla başka kültürel çalışmaları destekliyor. Bütün yazarlar buraya gelmeli, bizlere kucak açan çok sayıda Hüyüklü var burada. Umutlu geldim, mutlu ve sevinçli dönüyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Haftada, bir, gün, dijital, oruç, uygulayın!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı