Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 15:59
 
Hacizli araçları parçalayıp satanlara yönelik operasyon
İskenderun’da hacizli veya araması olan araçları toplayarak parçalayıp piyasaya süren şebekeye, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş şube ekipleri tarafından gece operasyonu gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi
Hacizli araçları parçalayıp satanlara yönelik operasyon

Edinilen bilgilere göre İskenderun’da bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet müdürlüğü Asayiş şube ekipleri hacizli veya araması olan araçları toplayıp parçalayan ve piyasaya süren kişiler üzerine takibe başladı.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş’in de bizzat operasyonun başında bulunduğu, Asayiş Şube Hırsızlık Büro ekipleri, önceki akşam Sanayi Sitesinde çıkma parçaların bulunduğu iş yerine baskın düzenledi.

 

Takipte ve hacizli araçların piyasa değerinin çok altında alınarak parçalanıp piyasaya yedek çıkma parça olarak sürüldüğünü tespit eden ekipler yaptıkları çalışma sonrasında motorların şase numaralanın da silinmiş olduğunu tespit etti. Şirketlere ait olan piyasa değeri yüksek 6 otomobil,  motor numaraları spiralle silinmiş araç motoru, 133 adet otomobil beyninin bulunduğu parçacıda piyasa değeri 100 bin tl olan hacizli veya takipteki araçların 15 bin TL gibi rakamlarla alınarak burada parçalanıp satıldığı öne sürüldü.

 

Polisin yaptığı baskınlarda ele geçen parçalanmış araçlarla ilgili soruşturma ve çalışmaların sürdüğü olayla ilgili üç şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacizli, araçları, parçalayıp, satanlara, yönelik, operasyon,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı