ugur okullari
Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 15:53
 
Güven, öğrencilerle temizlik etkinliğine katıldı
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Madenli İlkokulu tarafından düzenlenen, “Çevre Bilinci ve Çevre Temizliği” etkinliğine katıldı.
Eğitim Haberi
Güven, öğrencilerle temizlik etkinliğine katıldı

Çocuklarda çevre bilincini oluşturmak, çevre temizliği konusunda daha hassas davranmaları konusunda, özellikle birinci sınıf çocuklarına bu bilinci aşılamak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılan Başkan Asaf Güven, özellikle sağlıklı bir hayat sürdürebilmek adına çevre temizliğine önem verilmesi gerekliğini vurguladı.

Doktor kimliğiyle çevreyi yorumlayarak en fazla dikkat edilmesi gereken şeyin sağlık olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Güven,   “Sağlığımızı korumamız için önce kendi temizliğimize daha sonrada çevre temizliğine özen göstermemiz gerekiyor. Hayatımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için mutlaka çevremizi temiz tutmamız gerekiyor. En başta temizlik ellerden başlar. Ne yaparsak yapalım sonunda ellerimizi sabunla yıkamamız gerekiyor. İçtiğimiz suyun, soluduğumuz havanın, ayak bastığımız toprağın, kirlettiğimiz çevrenin geleceği için farkındalık oluşturmak adına bugün buradayız.  İnanıyorum ki çocuklarımızda bu çevre bilinci oluşacak ve daha sağlıklı, daha temiz bir geleceğe sahip olacağız” diye konuştu.  

Okul bahçesini ve okulun etrafındaki çöpleri çocuklarla birlikte temizleyen Dr. Asaf Güven “Sağlıklı Hayat İçin Temiz Çevre” mesajı verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güven,, öğrencilerle, temizlik, etkinliğine, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı