Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 11:53
 
Güven’de kurumsal seminerlere devam…
Güven Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurum içi eğitimleri kapsamında ‘Kişisel verileri koruma’ kanunu hakkında Av. Gizem Sönmez ve Av. Selin Saygılı Yapar tarafından personelini bilgilendirdi.
Eğitim Haberi
Güven’de kurumsal seminerlere devam…

İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Güven Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nde değişim, dönüşüm ve gelişim çalışmaları çerçevesinde başlatılan kurumsal seminerlere devam ediliyor. ‘Kişisel verileri koruma’ kanunu hakkında personelin bilgilendirildiği seminere Güven A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve İdari Koordinatör Seval Kirmit Yazar, Finans Müdürü Keti Açıkgöz de katıldı.

Av. Selin Saygılı Yapar, Güven Makina ile uzun süredir çalışmakta oldukları Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve bu kanuna uyum sürecinin son basamağı eğitimleri bu toplantıyla tamamlamış olacaklarını söyledi.

Av. Selin Saygılı Yapar, Eğitimde 6698 sayılı bu kanunun getirmekte olduğu yükümlülükleri, korumakta olduğu hakları ve bu süreçte ne şekilde ilerleyip bundan sonra neler yapılması gerektiği ile ilgili farkındalık yaratmaya çalıştıklarını da kaydetti.

Kişisel verinin ne olduğunu, hayatın hangi alanlarında ortaya çıkabileceğini de aktaran Av. Yapar temas halinde oldukları her durumda aslında bir kişisel veri paylaştıklarını, bunları korumanın önemini, firma olarak hangi verileri hangi sürelerle hangi amaçlarla topladıklarını, bu verileri nasıl işleyip, nasıl saklayacaklarını ve bu kapsamda haklarının neler olduğunu katılımcılara anlattı.

Av. Gizem Sönmez de Yani yasanın tabiriyle aydınlatmalar yaptıklarını ve çalışanlardan kişisel verilerinin işlendiğine dair muvafakatler ile paylaşım esnasında ihlal yapmayacaklarına dair taahhütler alındığına işaret ederek bu yasaya uyulmadığı takdirde ne gibi yaptırımlarının olacağı hakkında bilgiler verdi.

Güven makinanın kişisel veri politikasına da işaret eden Av. Gizem Sönmez “Tabi bunlar aylardır süren çalışmanın sonucuydu. Nitekim bu kanun bir günde uygulanabilecek bir kanun değil, adapte olmak, kanunu anlamak ve uyum sağlamak bütünlük halinde çalışma ile gerçekleşir. Biz aylardır süren bu süreçte yanımızda olan ekibe, sürece hassasiyet ile yaklaşan ve sürecin tamamlanmasında öncü olan Güven Makina ve çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güven’de, kurumsal, seminerlere, devam…,
Yorumlar
Haber Yazılımı