Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 13:33
 
Günlük 10 ton dezenfekten üretiyor…
Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu kimya teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri coronavirüse karşı el dezenfektanı ve klor bazlı yüzey dezenfektan üretimine hız kesmeden devam ettiği bildirildi.
Sağlık Haberi
Günlük 10 ton dezenfekten üretiyor…

Hatay’ın Payas ilçesinde Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin 15 yıldır sıvı sabun, genel temizlik malzemeleri ve iç cephe boyaları üreterek, üretimde çalışan öğrencilerin de aile ekonomisine ile ülke ekonomisine katkı sunuyordu. Coronovirüse karşı Türkiye’de de yaygınlaşmayı önlemek için kullanılan dezenfekten üretimine de geçen Payas Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, üretim çalışmalarına aralıksız devam ederek günlük 10 ton klor bazlı yüzey dezenfektanı, 5 ton el dezenfektanı kapasitesiyle üretim yapabildiği belirtildi.

Okul idaresi zorunlu haller de vardiya sistemiyle üretimi 2 katına çıkarılabildiklerinin de altını çizerek, bakanlığın izni ve onayıyla tüm Kamu kurum, kuruluşlarına, özel sektöre dağıtımlar yaptıklarını, aynı zamanda okulun kurumları ilaçlama çalışmalarına destek verdiği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Günlük, 10, ton, dezenfekten, üretiyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı