Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 11:13
 
Güney Kampüste sınıftan canlı ders yayını...
Güney Kampüs Metin Kanmaz Koleji kurucularından Recep Yıldırım, eğitim sezonunda yaşanan kararsızlığın ortadan kalkması için velilerin kendilerini ziyaret edip test etmelerini istedi.
Eğitim Haberi
Güney Kampüste sınıftan canlı ders yayını...

2020-20121 eğitim öğretim dönemi pandeminin gölgesinde başlarken, Güney kampüs Metin Kanmaz koleji, teknolojiyi de kullanarak okula gelemeyen öğrencilerine uzaktan eğitimle geleceğe hazırlamaya çalışıyor. Bu süreçte velilerin çocuklarını okula gönderip göndermeme konusunda yaşadığı tereddütleri Güney Kampüs Metin Kanmaz Koleji kurucusu Recep Yıldırım açıklık getirdi.

 

Eğitim sezonuna 8 ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitimle başladıklarını ifade eden Recep yıldırım, sağlıklı bir ortamın oluşması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını dile getirerek, “Pandemi koşullarında bazı apartmanlarda karantina altında. Bundan dolayı biz sınıfları doğrudan doğruya sınıftaki dersi canlı bir şekilde aktarabilecek bir sistem kurduk. Bu sistem aracılığıyla evde bize gelemeyen öğrenciye kendini sınıfta hissedecek bir şekilde ders anlatmaya devam ediyoruz. 9.10 ve 11. Sınıflar ise şu anda uzak eğitim alıyor. Uzaktan eğitimi de Google’un hazırladığı bir eğitim paketinden yararlanarak kurguladık. Classroom adlı bir programı kullanıyoruz. Son derece değerli bir program. Geçen yıl zoom üzerinden maalesef bazı kötü niyetli insanlardan dolayı büyük mağduriyetler yaşandı. Classroom denilen program, doğrudan doğruya zomun eğitime uygun modelidir. Doğrudan doğruya sınıf düzeniyle ders anlatılır, öğretmen öğrencilere söz hakkı verebiliyor, öğretmen bir nesneyi yazı tahtası olarak kullanabiliyor. Öğrenciler de derse aktif olarak katılarak soru sorabiliyor. En değerlisi de daha önce gerçekleşmemiş olanı da öğrenci kurumun onayıyla kaydedebiliyor. Böylece anlamadığı bölümleri tekrar tekrar izleme şansı buluyor” diye konuştu.

 

ÇOCUKLARI EĞİTİMDEN MAHRUM ETMEYİN

Güney Kampüs Metin Kanmaz Koleji’nin gelenekselleşmiş bir potansiyele sahip olduğuna vurgu yapan Yıldırım, velilere şöyle seslendi:

“Bu dönemde velilinin sürecin nasıl yönetildiği konusunda kafasının karıştığını görüyoruz. Örnek olarak ‘ben uzaktan eğitim istemiyorum, sadece yüz yüze eğitim istiyorum’ gibi düşünceler içerisinde. Şu iyi bilinmelidir ki salgın koşullarında mevcut hangi imkan varsa o koşullarda öğrenci eğitimini almak durumundadır. Biz de bunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu süreçte veli bize gelsin imkanlarımızı görsün, bizleri test etsin. Ondan sonra kararını versin istiyoruz. Ne olursa olsun çocuğunu eğitimden mahrum etmesin.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güney, Kampüste, sınıftan, canlı, ders, yayını..., , ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı