Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:37
 
Güney Akademi’den Büyük Başarı
2008 yılından bu yana Hatay Basketbolunda büyük başarılara imza atan ve birçok İskenderunlu yeteneği ülke basketboluna kazandıran Güney Akademi Spor Kulübü, Baran Özkazanç’ı da Fenerbahçe Beko’ya gönderme gururu yaşadı.
Spor Haberi
Güney Akademi’den Büyük Başarı

2008 doğumlu oyuncusu Baran Özkazanç, ülke basketbolunun devlerinden Fenerbahçe Beko’nun 15 Haziran’da İstanbul’da düzenlenen altyapı seçmelerinde başarılı olarak yaz kampına davet edildi. 15 Temmuz’da İstanbul’a giderek Fenerbahçe kampına katılacak olan Baran Özkazanç, ailesinin, kulübünün ve İskenderun’un gururu oldu.

 

Bu sezon U16- U12- U11 Erkekler ve U10 Kızlar olmak üzere 4 kategoride Hatay Şampiyonu, U14 Erkekler kategorisinde de Hatay 2.’si olarak rekor tazeleyen Güney Akademi Spor Kulübü, aynı zamanda her yıl bir oyuncusunu da ülke basketbolunun altyapılarına transfer ederek başarı çizgisini her yıl üst seviyeye çıkarıyor.

 

Baş antrenör Nebil Özdemir, öncelikle Baran’ı azminden dolayı, ailesini de Baran’ı her koşulda antrenmanlara düzenli olarak getirip götürdüğü için tebrik ederek “2014 yılından bu yana yaz-kış demeden çalışıyor, bu seviyeye gelmeyi gerçekten hak etti. Geçen sezon da katıldığı seçmelerde Türk Telekom ve Bahçeşehir Red Dragons altyapılarına seçilmiş yine yaz kamplarına davet edilmişti. Kendisine Fenerbahçe Beko yaz kampında başarılar diliyorum. Orada da başarılı olacağından zerre şüphemiz yok. Antrenör ekibimizi de Baran’ın ve diğer sporcularımızın seviyesini yükseltme konusunda özverili çalışmalarından dolayı yürekten kutluyorum” dedi.

 

Özdemir, Kulüplerinden bugüne kadar ulusal takımların altyapısına ve Milli Takım altyapılarına birçok sporcu seçildiğini hatırlatarak “En son geçtiğimiz yıl 2007 doğumlu oyuncumuz Ali Arda Yücel Banvit’e transfer olmuştu ve yeni takımında geçtiğimiz sezon üst düzey bir performans sergiledi. Sonuç olarak İskenderun’lu yetenekleri keşfedip, hayatlarına dokunabiliyorsak, onların seviyelerini ülke basketbolu seviyesine çıkarabiliyorsak ne mutlu bize. Bugüne kadar İskenderun ve Hatay Basketboluna çok şey kattık, Allah bizlere güç verdikçe katmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güney, Akademi’den, Büyük, Başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı