Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:52
 
GS'li Hakan karaciğer naklini bekliyor...
Hatay’ın İskenderun ilçesinde karaciğer yetmezliği rahatsızlığı için organ nakli bekleyen koyu Galatasaray taraftarı Hakan Yılmaz'a, organ bulundu kendisini çağırmalarını bekliyor.
Sağlık Haberi
GS'li Hakan karaciğer naklini bekliyor...

Yılmaz, çok acı çektiğini belirterek, ”Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’dan destek istiyorum” dedi.

Altı yıl önce sağlıklı ve 120 kiloda bir genç olduğunu çalışıp ekmeğini kazandığını gözyaşları içerisinde anlatan Hakan Yılmaz,” Şimdi 65 kiloyum ve çok acı çekiyorum her gün eriyorum. Hastaneye acile gidip geliyorum. Yıllardır beklediğim Karaciğer nakli için organ bulundu ancak Koronavirüs nedeniyle bölüm kapalı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızdan yardım istiyorum biran önce bu bölümlerin açılması ve benim ameliyatımın yapılmasını istiyorum. Çok acı çekiyorum” şeklinde konuştu. 

 

Karaciğer naklinin Adana’da yapılacağını ifade eden anne Gülay Yılmaz, “Bende rahatsızım belimden ama yapacak bir şey yok merdiven temizliğine giderek geçimimizi sağlıyoruz. Oğlum gözümün önünde her geçen gün eriyip gidiyor. Gözümün önünde o da bende ölüyorum. Tek isteğimiz evladımın ameliyatını biran önce yapılması. Devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz” diye konuştu.

 

Baba Ali Yılmaz da karaciğerin hazır olduğunu, ancak sadece ameliyat olması için hastanenin çağırmasının gerektiğini vurgulayarak “Coronavirüs nedeniyle ameliyatlar iptal edildi. Ancak her gün çocuğumuzu burada hastaneye götürüyoruz. Sezimizi duysunlar bize yardım etsinler” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GS'li, Hakan, karaciğer, naklini, bekliyor...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı