kehribar - logo yanı
Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 20:56
 
Görmeden Mezun Oldu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarının gönüllerde taht kuran görme engelli öğrencisi Süleyman Soner Hamurcu mezun oldu.
Eğitim Haberi
Görmeden Mezun Oldu

Vücudun organlarından herhangi birindeki engelin, eğitime ve sanata engel oluşturmayacağını gösteren ve İSTE’nin birçok organizasyonunda başarıyla görev alan Süleyman Soner Hamurcu Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü öğrencisiyken İSTE’de yapılan çok sayıda etkinlikte eserlerini ve parçalarını unutulmaz bir biçimde icra eden, seslendiren ve gönüllere taht kuran görme engelli Süleyman Soner Hamurcu tüm derslerini başarı ile tamamlayarak diplomasını almaya hak kazandı.

İSTE 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Diploma ve Derece Töreni’nde diplomasını İSTE Rektör Yardımcısı ve Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Vekili Prof. Dr. Tolga Depci’nin elinden alan Süleyman Soner Hamurcu, İSTE’yi çok sevdiğini, hiçbir zaman unutmayacağını ve hep destek vereceğini söyledi. Prof. Dr. Tolga Depci de, bundan sonraki hayatında da Süleyman Soner Hamurcu’nun her zaman yanında olacaklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Görmeden, Mezun, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı