Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 17:59
 
“Gönül Belediyeciliği değil satış anlayışı var!”
CHP’li Belediye Meclis Grup Başkanı Ali Mutlu İskenderun Belediyesinde Gönül Belediyeciliği değil, kamunun halkın olan malları satmak üzere gelen bir anlayış olduğunu savundu.
Siyaset Haberi
 “Gönül Belediyeciliği değil satış anlayışı var!”

CHP İlçe teşkilat Başkanı Yusuf Mansuroğlu, partili Belediye Meclis üyeleriyle birlikte yaptığı açıklamada “31 Martta İskenderun’da bir belediye seçimi yaşadık, seçim sonrasında iktidara gelen Fatih Tosyalı’ya biz ilçe örgütü olarak Belediye meclisi üyelerimizle birlikte ziyarette bulunduk ve dedik ki ‘İskenderun’un lehine, hayrına olacak her türlü projenin arkasındayız. Biz bu konuda sizlere açık çek veriyoruz’ ama zaman gösterdi ki, tüm bu iyi niyetimize rağmen şu anda bulunan belediye yönetimi ve başkanı tüm kararları keyfi bir şekilde kendi bünyesinde toplamak, İskenderun’un tek sahibi, şu anda iktidarın başındaki zat gibi ‘tek başına’ yönetmek gibi bir iddiaya sahip” diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı Mansuroğlu, Belediye Başkanı ve idaresi tarafından yapılan anti demokratik uygulamalar ile İskenderun’u parsel parsel satma niyetine karşılık örgütle, belediye meclis üyelerinin dimdik ayakta olduklarının altını çizdi.    

CHP İskenderun Belediye Meclis Grubu adına açıklama yapan Ali Mutlu da, seçim sürecinden bugüne gelişmeleri iyi niyetle takip ettiklerini vurgulayarak “Gönül Belediyeciliği dediler, gönül, mönül kalmadı! Kamunun İskenderun halkının olan malları satmak üzere gelen bir anlayış var. Geldikleri birinci günden itibaren İskenderun Belediyesine ait olan gayrimenkullerin satışıyla ilgilenmeye başladılar. Belediyelerin amacı halka hizmet etmektir. Malını mülkünü, belediyeye ait yerleri satmak değildir. Satarak, faiz ödeyerek hiç kimse bir yere varmaz. Biz bu yanlışların karşısında durduk” dedi.

Ali Mutlu, ayrıca bugünden itibaren mücadeleleri sonucu Soğukoluk’ta bulunan İskenderun Belediyesi’ne ait Kızlar Manastırını kimse satamayacak ve yıkamayacağını, Kızlar Manastırının artık anıtlar yüksek kurulu tarafından tescillendiğini, anıt olarak kabul edildiğini söyledi.   

Grup Başkanı Ali Mutlu, İskenderun Belediye Meclisinde, CHP grubunun birlikte oturup gerçekçi bir bütçe hazırladığını, geçen yılı, bu yılı karşılaştırdıklarını, 10 bütçe artışı koyarak 188 milyonluk bir bütçe çıkardıklarını da açıkladı.

İskenderun Belediyesince 3 dönem önce Mustafa Kemal Mahallesi’nde imar yapılırken, altı semt Pazar, üstü muhtarlık ve taziye evi olmak üzere 8 dönümlük bir alan açıldığını da hatırlatan Ali Mutlu şunları aktardı: “Üç dönemdir bu alan kamulaştırılmadığı, bedel ödenmediği için, mülk sahipleri de büyükşehir belediyesine başvurmuşlar. ‘Benim böyle bir yerim var, her ne kadar Pazar olarak tahsis edilmişse, 15 yıldır hiçbir belediye yönetimi ne ödeme yaptı’ diyerek imara başvurmuşlar yarısı imara açılmış. Geride ufak bir yer kalmış. Nisan ayında buna itiraz etmek gerekiyormuş, itiraz da İskenderun Belediyesi tarafından yapılmış, ama mahkeme taşınması gerekiyormuş…”   

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Gönül, Belediyeciliği, değil, satış, anlayışı, var!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı