kehribar - logo yanı
Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 15:17
 
Gitar çalarak kazandığı parayı Kızılay’a bağışladı
Erzin HEM eski Müdürü Fatih Yavuz’un ilkokul 4. Sınıfa giden oğlu Giray Yavuz, okulda öğrendiği gitarla parkta müzik yapıp kazandığı parayı Türk Kızılay’ına bağışladı.
Eğitim Haberi
Gitar çalarak kazandığı parayı Kızılay’a bağışladı

Adil Coşkuner/ Erzin

Erzin Cavidan Oznen İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Giray Yavuz, sınıf arkadaşıyla birlikte okullarında kurulan koroda Recep Coşkun’dan aldığı gitar dersleri sonrasında kısa sürede gitar çalmayı ve şarkılar söylemeyi öğrendi. Kentin en işlek noktalarından Atatürk Parkında hem gitar çalıp, hem de şarkılar seslendiren geleceğin müzisyeni Giray Yavuz arkadaşıyla birlikte medeni cesaret göstererek dikkat çekti.

Büyük kentlerde çeşitli noktalarda enstrüman çalıp şarkılar söyleyerek para kazananlara da özenen Giray Yavuz, söylediği şarkılar yoldan geçen vatandaşlar tarafından da ilgi görünce, önüne koyduğu gitar kılıfında bozuk paralar birikti. Yeteneğini inşalarla paylaşan geleceğin müzisyeni Giray Yavuz, bir süre verdiği mini konserden kendisi de, çevredeki vatandaşlar da keyif aldı.

Giray Yavuz, günün sonunda gitar kılıfında biriken tüm paraları olduğu gibi arkadaşıyla birlikte Türk Kızılay’ı Erzin Şubesi’ne götürerek bağışlayarak verdiği mini konseri daha da anlamlandırdı.   

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gitar, çalarak, kazandığı, parayı, Kızılay’a, bağışladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı