ugur okullari - destop
Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 16:05
 
Gidiş-geliş 50 Km’lik bisiklet yolu ilgi odağı oldu
HATAY’ın Samandağ ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlayan yolun 25 kilometrelik karayolu kenarında bulunan dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu.
Spor Haberi
 Gidiş-geliş 50 Km’lik bisiklet yolu ilgi odağı oldu

Dünyanın en uzun tek parça bisiklet yolu olan ve Hatay’daki 25 kilometre uzunluğa sahip gidiş geliş 50 km 2,3 metre genişliğindeki bisiklet yolu bisiklet sporu yapanları sevindirdi.

 

Hatay’ın çeşitli noktalarında pedal çeviren İskenderunlu bisiklet sporu severlerin bir araya gelerek yeni hizmete giren Samandağ Arsuz bisiklet yolunun inanılmaz zevkli çok iyi olduğunu söyleyen Abdulkerim Kelleci, ”Yol bozuk olduğu dönemde de biz gitmiştik. Ne zaman açılır diye beklerken sonunda açıldı ve çok güzel bir yol da oldu” dedi.

 

Bu yolda sürüş keyfini yaşamak için başka bölgelerden yerlerden gelecek bisikletçilerin de olacağını ifade eden Abdulkerim Kelleci “Turizme de büyük katkı sağlayacaktır. İnşallah yolun devamı gelir İskenderun’a kadar uzar. Parkur ne kadar uzun olursa o kadar iyi. Şuanda biz o bölgeye buradan gitmek istediğimizde araçlarımızla bisikletlerimizi oraya götürüyoruz. İskenderun’dan itibaren olursa o zaman biz buradan parkura başlarız. Pandemiden sonra bisiklet tercih edenlerin sayısı arttı yollarımız kalabalık olmaya başladı” diye konuştu.

 

Bisiklet sürüşü için bir araya gelen bisikletçiler böyle bir yolun Türkiye’de başka bir yerde olmadığını bölgeye gelenlerden duyduklarının da alını çizerek “Uzunluğu ve konumundaki manzara nedeniyle asfaltın güzelliği ile takdire şayan bir yol oldu. Dışarıdan gelenlerin bu yolu kullanmasının ardından sosyal medya fenomenleri de paylaştılar. Hatay’ın turizmi için çok iyi oldu hem de bisiklet severler için uzun yolda kendilerini denemek için iyi bir potansiyel yarattığına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ayrıca bisiklet yolunun çok güzel olduğunu sözlerine ekleyen bisiklet sürücüleri şunları kaydetti: “Yapanlardan Allah razı olsun. Tabi ki yolun daha da gelişmesi lazım. O yolda insanlar bisiklet sürdüğü zaman durması gerektiğinde gölge bir yerde durması gerekiyor. Durma ve gölgelendirme mekanların olması lazım su ve temel ihtiyaçların giderilmesi içinde yapılması gerekenler var. Bunlara da dokunurlarsa bizler için daha iyi bir yol olacaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Gidiş-geliş, 50, Km’lik, bisiklet, yolu, ilgi, odağı, oldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı