ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 14:03
 
Gençlerin ayaklarını yerden kesen proje…
Hatay Arsuz ilçesi Pirinçlik mevkiinde bir araya gelen yamaç paraşütçüleri, Pirinçlik Dağ Yamaçlarında bir kilometrelik yamaç burnundan yaptıkları uçuş ile manzaranın tadını çıkardı.
Spor Haberi
Gençlerin ayaklarını yerden kesen proje…

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı "2020-I Genel Çağrı" Başvuru kapsamında FLYTÜRK HAVACILIK tarafından hazırlanan “DOĞADA KAL SAĞLIKLI KAL” isimli proje sebebi ile 16-29 yaş arasında gençler Arsuz’un güzelliklerini yamaç paraşütü ile gökyüzünden görme fırsatında bulundular. 

 

FLYTÜRK Havacılık yönetiminden Yılmaz Verim Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Arsuz sahillerinde uçuş için bulunduklarını belirterek “Amacımız Hatay’ımızın birçok bölgesinde turizm amacı ile yamaç paraşütünü entegre edebilmek için çalışıyoruz Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gençlerimizi hem havacılık ile tanıştırıyoruz hem de Arsuz’un güzelliklerini gökyüzünden gösterme fırsatını yakalıyoruz” dedi.  

 

Yamaç Paraşütü Tandem Pilotlarından Emin Unutkan Arsuz’un manzarasının çok güzel olduğunu havanın muhteşem olduğunu belirterek Arsuz’un yamaç paraşütü uçuşlarının çok el verişeli olduğu ifade etti.  

 

Yamaç paraşütü ikili uçuş katılımcılarından Kadir Yasin Şit ise duygularını paylaşarak şimdi gökyüzünden indiklerini Hatay’ın gökyüzünden çok güzel olduğunu, FLYTÜRK ve Gençlik ve Spor bakanlığına teşekkür ederek bu etkinliği herkesin denemesini herkesin gökyüzünden dünyaya bakma şansının hala devam ettiğini söyledi 

FLYTÜRK Havacılık yönetiminden Mehmet Karaömer de yamaç paraşütü uçuşu için Hatay’ın Arsuz ilçesini seçtiklerine değinerek “Bu uçuş bölgesini seçmekteki amacımız Hatay’ın hemen hemen her noktasında güzel uçuş noktaları olmasıdır. Hatay’ın Arsuz Pirinçlik mevkiinde bulunan yamaç paraşütü pisti ise en güzel noktalardan bir tanesi. Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında katılımcıların Arsuz’daki uçuş noktasını da görmeleri için burayı seçtik” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlerin, ayaklarını, yerden, kesen, proje…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı