kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 09:14
 
Gençleri Dene-yap eğitimine katılmaya çağırdı…
Dene-yap atölyelerinin Hatay’da da Antakya ve İskenderun’da kurulacağı müjdesi veren İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, bu eğitimlerden faydalanmak üzere gençlere sınavlarına kayıt olma çağrısı yaptı.
Eğitim Haberi
Gençleri Dene-yap eğitimine katılmaya çağırdı…

T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfının Milli Teknoloji Hamlesi destekli Atölye çalışması DENE-YAP öğrencilerine İskenderun Gençlik Merkezinde de sınıflar oluşturularak eğitim verileceğine vurgulayan İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin “Hatay’ın da dâhil edildiği DENE-YAP Teknoloji Atölyeleri iki merkezde kurulacak. Son başvuru tarihi 4 Temmuz olan bu Atölyeler de eğitim almak isteyen gençler e-sınav öğrenci seçme sınavına başvurular başladı. Gençlerimizin bu fırsatı kaçırmamalarını istiyoruz” dedi.

İskenderun ve çevre ilçelerinde öğrenim gören 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencilerinin sınavlara katılabileceğinin altını çizen Ahmet Keskin, Merkezlerinde kurulacak olan dene-yap atölyesinde 160 öğrencinin eğitimden faydalanacağını kaydetti.

Öğrencilerin, e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Dene-yap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanacağını aktaran Ahmet Keskin “Öğrencilerimiz Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Yazılım Teknolojileri, Mobil Uygulama, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Yapay Zekâ ve İleri Robotik alanlarında eğitim alacak. İki ay derinlemesine eğitim alacak ve üçüncü yılında da bunların uygulama kısmı yapılacak. Tüm Türkiye’de TÜBİTAK, T3 vakfı, Uzay teknoloji bakanlığı ve Gençlik ve Spor bakanlığının ortak çalışması yürütülecek. Tüm gençlerimizden 4 Temmuzdan önce müracaatlarını tamamlamalarını rica ediyoruz. Çünkü ne kadar öğrencimiz, gencimiz katılırsa biz o kadar memnun oluruz.  Eğitimlerimiz Eylül ayında başlayacak ve üç yıl boyunca devam edecek” diye konuştu.

Adayların elektronik ortamda yapılacak sınava ön başvurularını https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/ web sitesi üzerinden 4 Temmuz 2021 saat 23.59'a kadar tamamlamaları gerekiyor. Ön başvurusu onaylanan adaylara sınav salonu ve sınav saatini seçme imkânı sunulacak. Ön başvuru süreci tamamlandıktan sonra sınav yeri ve seans seçimi 11 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Ön başvurusunu tamamladıktan sonra sınav salonu ve sınav saatini seçen adayların başvuru aşaması tamamlanmış olacak.

Adayların başvuru sürecini https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/ üzerinden mutlaka takip etmeleri gerekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençleri, Dene-yap, eğitimine, katılmaya, çağırdı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı