tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 16:03
 
Gazilerin gününü 100 yıl coşkusu…
TBMM tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşal Rütbesi ve Gazilik" unvanının verilişinin 100. Yıldönümü, "Gaziler Günü" dolayısıyla İskenderun’da da etkinlikler düzenlendi.
Yaşam Haberi
Gazilerin gününü 100 yıl coşkusu…

İskenderun’da 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı kapsamında bugünü saat: 09.00'da İskenderun Belediyesi 3 Nolu Sosyal Tesisinde kahvaltı buluşması gerçekleştirildi. Kaymakam İskender Yönden ve protokol üyeleri, kahraman gaziler ve aileleri ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı. Kaymakam ve protokol üyeleri, Kahraman gaziler ile aileleriyle hoşsohbet ortamında birlikte vakit geçirdiler. Daha sonra 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı kapsamında saat: 10.00'daki Çelenk Sunma Töreni için Atatürk Anıt alanına geçildi.  

 

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği Temsilciliği ile Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ata'nın manevi huzuruna çelenk sunuldu.

 

Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehitlerin ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerin anısına bir dakika saygı duruşunda bulunularak, istiklal marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekildi.

 

Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilcisi Gazi Neşet Turhan; Milli ve manevi değerlere değinerek, milli mücadelede ve kahraman gazilerin önem ve önceliğine dikkat çekerek, bugün milli şuurun bir kez daha pekiştiğini söyledi.

 

Kaymakam İskender Yönden'in yanı sıra İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Yarbay Oğuz Emre Çiçek, Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Kamuran Koç, İskenderun İlçe Jandarma Komutan Vekili J. Teğmen Göknur Toker, T. Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilcisi Neşet Turhan, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fevzi Mercanoğlu, kurum müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Gaziler ve Gazi Aileleri, askeri erkân, emniyet personeli ile basın mensupları programa katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazilerin, gününü, 100, yıl, coşkusu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı