Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 13:28
 
Gaziler Atanın manevi huzuruna çelenk sundu…
TBMM tarafından Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül’ü "Gaziler Günü" olarak kabul edilişinin 98’nci yıldönümünde gaziler atanın manevi huzuruna çıktı ve saygı çelengi sundu.
Yaşam Haberi
  Gaziler Atanın manevi huzuruna çelenk sundu…

Gaziler Günü dolayısıyla bugün sabah saat 09.00'da Atatürk Anıtı'nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Törene Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği Temsilciliği ile Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ata'nın manevi huzuruna çelenk sunuldu. Aziz şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşımız okundu.

Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilcisi Gazi Neşet Turhan milletlerin yaşamış oldukları tarihi yolu haritalarına bakıldığında unutulmayan, ulusal olaylarla ilgili anma günleri bulunduğunu belirterek “Kahraman Türk Milleti asla bayraksız, vatansız ve hürriyetsiz yaşamamış. Bu ruh ve özgüvenin yanı sıra bu hususta diğer milletlere rehberlik etmiş olmanın kıvancıyla tarihte yer almış olan milletlerin başında gelir” dedi.

İstiklal Makzume Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Ece Turhan tarafından ‘Gazilik’ adlı şiir okundu.  

 

Törene Kaymakam İskender Yönden, 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Mevlüt Aktaş, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilcisi Neşet Turhan, Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fevzi Mercanoğlu, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, şehit aileleri ve gaziler, askeri erkân, emniyet personeli ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Gaziler, Atanın, manevi, huzuruna, çelenk, sundu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı