ugur okullari - destop
Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 17:11
 
Furkan Vakfı üyeleri 38 derece sıcakta duruşmayı bekledi…
Hatay’ın Erzin ilçesinde Furkan Vakfı gönüllüleri, 4 yöneticinin yargılandığı davanın duruşmasını adliye dışında 38 derece sıcak altında ellerinde pankart ve dövizlerle bekledi.
Yaşam Haberi
Furkan Vakfı üyeleri 38 derece sıcakta duruşmayı bekledi…

Adil COŞKUNER Erzin

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve TOMA’ların hazır bekletildiği Hatay’ın Erzin ilçesinde 4 yıl önce otoban gişelerinde yaklaşık bin kişi oldukları tahmin edilen Furkan Vakfı üyelerinin eylemlerinden dolayı açılan davanın tutuksuz yargılanan 4 yöneticinin duruşması bugün yapıldı.  

Erzin Adliyesi Sulh Ceza Mahkemesinde bugün saat 11.00’de yapılan duruşmaya tutuksuz yargılanan Furkan Vakfının 4 yöneticisi katılarak ifadeleri alındı ve mahkeme heyeti, duruşmayı 17 Ekim 2020 tarihine ertelendi.

Bu arada Adliyede dışında yaklaşık 150 kişilik Furkan Vakfı gönüllülerinden oluşan kalabalık Cumhuriyet Meydanında pankart ve dövizler açtı. Duruşmanın bitimine kadar dışarıda ellerinde “Zulüm bitene kadar ayaktayız. Biz Furkan’ız Mazlumdan yana zalimin karşısındayız. ‘Tarih Mücadelemizi unutmayacak. Siyaset değil Adalet. Yargıya hükmeden talimatlar dursun. Zalimler Allaha hesap verecek.” Şeklinde yazılı pankart ve dövizlerle 38 derece sıcak altında beklediler.  

Önce Cumhuriyet Meydanında, daha sonar Adiye yakınındaki yolda bekleyen kalabalık, yoğun güvenli tedbiri altında tutuksuz yargılanan 4 Furkan Vakfı yöneticisinin basın açıklaması yapma isteği emniyet güçleri tarafından ret edilmesi üzerine sessizce dağıldı.

Bilindiği üzere Alparslan Kuytul’un kurucusu olduğu Furkan Vakfı’nın Hatay’ın İskenderun ilçesinde 29 Mayıs 2016 tarihinde düzenlediği konferans güvenlik gerekçesiyle iptal edilmesinin ardından, Erzin otoban gişelerinde ilçeye girmek isteyen vakıf üyeleri ile polis arasında arbede yaşanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Furkan, Vakfı, üyeleri, 38, derece, sıcakta, duruşmayı, bekledi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı