SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 17:58
 
Furkan Ukrayna’da ilk dozu aldı, aileyi para düşündürüyor!
Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan Göçer ailesi 8 yaşındaki kas hastası çocukları Furkan tedavi için eş dostun yardımıyla toplanan parayla Ukrayna’da ilk dozu aldı. Her biri 6 bin 500 dolar üç kür daha alması lazım, aile çocuklarının hayata tutunması için devletten ve hayırseverlerden yardım bekliyor.
Sağlık Haberi
Furkan Ukrayna’da ilk dozu aldı, aileyi para düşündürüyor!

Kırıkhan ilçesi Bahçeli evler mahallesinde oturan Göçer ailesi, 8 yaşındaki çocukları Furkan’ın yakalandığı kas hastalığıyla mücadele ederken yaptıkları araştırmalarda şifayı Ukrayna’da buldu. Geçen hafta İskenderun.org haber ekibi Göçer ailesinin seslerini duyurdu ve çevresinin yardımlarıyla 6 bin 500 dolar toparlayan anne Kader Göçer’le Ukrayna’ya giden Furkan’a kök hücre tedavisinde kullanılan ilk doz alımı gerçekleştirilerek yurda dönüldü.

İlkokul 2. sınıf öğrencisi Furkan Göçer’in yakalandığı kas erime hastalığında kök hücre tedavisini Sağlık Bakanlığı onaylamadığı Türkiye’de henüz uygulanmadığını ifade eden anne Kader Göçer “Çok araştırdık. Ukrayna bu konuda çok önemli mesafe almış. Furkan’ı ilk aşısı için Ukrayna’ya götürdük. Orada ilk doz yapıldı. Şu anda bu dozun faydalarını Furkan hissetmeye başladı. Allaha şükürler olsun enerjik hissediyor kendini ve kardeşiyle oynamaya başladı” dedi.

Ukrayna’da yapılan her bir dozun fiyatının 6 bin 500 dolar olduğunu da vurgulayan anne Kader Göçer “Biz çocuğumuzun bu hastalığı yeneceğine inanıyoruz. İlk doz şimdiden sonuç verdi. Bu hastalıkla uzun bir süredir mücadele veriyoruz. Biz de bittik, gücümüz kalmadı. İlk doz için gerekli parayı eş-dostumuz karşıladı, 5 doz yapılacak bu nedenle bizim ekonomik imkânlarımız yok. 4 yırdır çocuğumuza zaten bakıyoruz artık tıkandık. Hem devletimizden hem de hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Herkes gibi kendisinin de yaşamak istediğini ifade eden 8 yaşındaki Furkan Göçer ise Ukrayna’da yapılan aşıdan sonra kendisini iyi hissettiğini ve kardeşiyle oynadığını söyledi.  

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Furkan, Ukrayna’da, ilk, dozu, aldı,, aileyi, para, düşündürüyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı