ugur okullari - destop


Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 16:13
 
Fosseptik bataklığına düşen keçileri itfaiye kurtardı!
Hatay’ın İskenderun ilçesinin katı atık bertaraf çöplüğü bölgesinde bulunan fosseptik boşaltım alanında oluşan bataklığa saplanan keçileri gece itfaiye ekipleri kurtardı.
- Haberi
Fosseptik bataklığına düşen keçileri itfaiye kurtardı!

Çankaya Mahallesi katı atık bertaraf çöplüğü bölgesinde bulunan fosseptik boşaltım çukuru çevresindeki bataklığa saplanan 9 keçi uzun bir süre mahsur kaldı. Düğünyurdu Mahallesinde bir kişi otlatılmaya götürdüğü keçileri akşam saatlerinde eve getirdiğinde eksik olduğunu fark etti. Bölgede arama yapmaya başlayan keçilerin sahibi, hayvanları şehir çöplüğünün yakınlarındaki foseptik artıklarının bulunduğu bataklığa saplanmış bir şekilde buldu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri geldi. Gece saatlerinde kurtarma çalışmalarına başlayan itfaiyeciler, keçilerin bir kısmını boynuzlarına ip atarak çekip kurtardı, bir kısmını da çağırılan ekskavatör yardımıyla saplandığı yerden çıkardı.

9 keçi için seferber olan itfaiye ekiplerinin kurtarma operasyonu başarıyla sonuçlanırken, hayvanlarına kavuşan sahibi ise sevinçle evin yolunu tuttu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fosseptik, bataklığına, düşen, keçileri, itfaiye, kurtardı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı