Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 18:26
 
Flytürk Havacılık’tan çocuklara tatil hediyesi
FLYTURK Havacılık 2019-2020 Eğitim-öğretim yılı ara tatili öncesi Arpagedik ilköğretim Okulu’nda öğrencilere unutulmaz bir etkinlik hediyesi sundu.
Eğitim Haberi
Flytürk Havacılık’tan çocuklara tatil hediyesi

Arpagedik ilköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Arsuz ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez ve çevre okullardan katılan Müdürler ve Öğretmenler katılım gösterirken veliler de etkinlikte öğrencilere eşlik ettiler.

Etkinlik kapsamında alana kurulan FLYTURK Planetaryum etkinlik çadırında, bilime ve uzaya merak duyan çocuklar, kubbeli ve 360 derece projeksiyon sistemine sahip planetaryum da uzayın derinliklerindeymiş hissi veren sinema sisteminde uzayla ilgili bilgi sahibi veren filmlerde kendilerini uzayın derinliklerine bıraktılar. Arpagedik ilköğretim Okulu’ nda gerçekleştirilen etkinliklerde Yamaç Paraşütü, Drone ve Planetaryum (uzay çadırı) ile öğrenciler unutulmaz anlar yaşadı.

40-50 kişinin aynı zamanda film izleme kapasitesine sahip olan planetaryum, Arpagedik ilköğretim Okulunda; Höyük, Gözcüler, Işıklı, Yukarıkepirce, Kepirce, Haymaseki, Yenimahalle, Akçalı, Avcılarsuyu Değirmendere okullarından gelen öğrencilerle toplamda 400 öğrenci etkinlikten faydalanıp, eğlenceli bir ortamda uzayla ilgili bilgi sahibi oldu.

Hatay’ın ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji etkinliklerini düzenleyen FLYTURK Havacılık ekibi havacılığı sevdirmek, amatör havacılık branşları hakkında bilgi vermek ve bu vesileyle yaz tatilini amaçsız geçiren gençlere faydalı hobiler kazandırmak olduğunu misyon edindiklerini açıkladı.

.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Flytürk, Havacılık’tan, çocuklara, tatil, hediyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı